ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Џорџето Џуџаро – човекот кој им подари убавина на автомобилите

Да создаваш дела на кои сите ќе се восхитуваат воопшто не е мала работа. А тоа, со автомобилите веќе шест децении го прави Џорџето...

Пад на продажбата на нови автомобили во март

Според последниот извештај објавен од ACEA (European Automobile Manufactures Association) бројот на регистрирани автомобили во март годинава бележи пад од 5.2% во однос на...

Акциска контрола на МВР: 248 возачи синоќа управувале возило под дејство на алкохол

Министерството за Внатрешни работи (МВР) изминатата ноќ во периодот од 23 часот до 5 часот утрово спроведе бројни контроли на пдорачјето на СВР Скопје...

PSA сака да скрати 3.700 работни места во Opel Германија

PSA Групацијата која минатата година го презема Opel има намера да скрати 3.700 работни места во Opel во Германија. Како дел од процесот на...

Седанската изведба на A класата дебитира во Пекинг

Откако на почетокот на годината беше претставена новата генерација на хечбек изведбата на А класата, Mercedes Benz на претстојниот саем во Пекинг премиерно ќе...

F1 со новитет од следната сезона

Иако новата сезона е на самиот почеток веќе се најавуваат новитетите за следната сезона од F1 шампионатот. Така, организаторот на Формула 1 донесе одлука...

Уште еден автомобил украден во Скопје

Уште еден украден автомобил евидентиран во билтенот на МВР. Како што соопштуваат од Секторот за внатрешни работи Скопје, ноќеска во 01.45 часот лицето со...

Започна производството на новата A класа

Со видео објавено на официјалниот YouTube канал, Mercedes-Benz го означи почетокот на сериското производство на новата А класа. Oваа А класа е најнапредната досега. Со...

Спортската GR верзија на Auris пристигнува наскоро

На саемот во Женева кој се одржа во март годинава вистинска атракција беше новиот Auris. Третата генерација на овој јапонски модел покрај одличниот, поагресивен...