По 33 години Alfa Romeo конечно се враќа на патеките во Формула 1. Љубителите на F1 натпреварите, а особено приврзаниците на италијанскиот бренд долго чекаа да го видат болидот со беџот на Alfa Romeo. Откако и двете работи беа претставени пред еден месец, Alfa Romeo Sauber тимот излезе со официјален трејлер. Уживајте!


Инаку првата трка се вози следниот викенд кога на програмата е трката за “Големата награда на Австралија” која се вози на патеката во Мелбурн, а оваа сезона за швајцарскиот тим ќе возат Маркус Ериксен и Чарлс Леклерк.