Некогаш малото невнимание може да не чини многу. Тоа најдобро го знае 64 годишна жителка на Њу Џерси која поради невнимание заврши во река заедно со своето возило Мерцедес МЛ класа.

Таа наместо на педалата за кочница притиснала на онаа за гас при што возилото започнало да се движи кон реката. Она се испаничила и веднаш завршила во реката заедно со 27 годишната сопатничка.

За среќа се се завршило добро. Видеото можете да го погледнете во продолжение.