Формула 1 возачот Себастијан Фетел се најде на слатки маки – мораше да бира помеѓу Ferrari 458 и Opel Kadett од 1963 година.

Фетел беше дел од последната епизода на Drive Tribe каде Џејмс Меј и Ричард Хамонд му приредија, на прв поглед незгоден предизвик.

Тој ги возеше двата автомобили кои му оставија впечаток, а кој е неговиот избор, погледнете од видеото во продолжение.