Ауто Микс

Со автобус од 35 тона помина низ мост со дозволена носивост...

Непочитувањето на сообраќајните прописи особено хоризонталната и вертикална сигнализација може да донесе бројни незгоди. Непочитувањето значи и ризикување од појава на тешки последици. Токму големи...

Феноменална реклама за новиот 500X која мора да ја погледнете (ВИДЕО)

Италијанскиот производител Fiat го претстави новиот рестилизиран модел 500X. Со него, Fiat ја лансираше и новата реклама. Како и сите реклами претходно и оваа ги...

Со Bugatti Veyron возел 400 км/ч на автопат

И да, звучи како вистинска лудост доколку тоа го направил на јавен автопат за време на вообичаени гужви. Сепак овој возач Радим Пасер е...

Ретро автомобил на неделата: Chevrolet 400

Ова е најпопуларниот автомобил во Аргентина во 60тите години на минатиот век. Целосно произведен во Аргентина, за многу кратко Chevrolet 400 го доби епитетот...

Камион и помина преку глава – кацигата и го спаси животот

Среќа во несреќа за една жена од кинескиот град Џинхуа. Имено оваа неименувана жена беше прегазена од камион откако возачпаркиран на лентата за паркирање...

Од автомобил во фати стрела во лет

Инструкторот за борачки вештини Маркус Хас, олимпијката Лоренс Балдауф и Skoda Octavia Combi RS 245 се актерите во несекојдневното видео објавено под името "Фати...

Апсолутен шампион: За 3.5 години добил 1.353 казни

Во Русија и невозможното е возможно. Секојдневно сме сведоци на најразлични несекојдневни вести кои доаѓаат од Русија. Последната во низа се однесува за еден...

Погледнете како изгледа стартување на возило на -31°C

Дали е возможно автомобил да стартува на -31°C, а при тоа да не е Lada? Еден сопственик на Opel Insignia од Словачка направи видео...

Преварант на векот – 80 пати продал еден ист автомобил

Интересна вест доаѓа од Турција. Турски државјанин со иницијали Е.К. успеал да продаде еден ист автомобил на најмалку 80 различни лица. Како што пишуваат турските...

Испрска пешак – компанијата веднаш му даде отказ

Не постојат многу возачи во светот кои искрено може да кажат дека никогаш, случајно испрскале пешаци. Уште помалку постојат возачи кои намерно испрскале пешаци....

Со секси Украинка тестираше Arteon

  Одлично е чувството кога за тест го имате новиот VW Arteon, а уште повеќе кога со него имате и секси Украина. Украинец од средна...

Полицијата му ги одзема табличките зошто пишуваше “Е** ПСД”

Полицијата во Романија одзема шведски регистарски таблички со ознаки "MUIE PSD". Причината за ваквиот потег на полицијата е тоа што оваа ознака преведена на...

Половен автомобил се продава за речиси 9 милиони евра

Потребен ќе ви биде буџет од 9 милиони евра доколку сакате да го купите најскапиот половен (не олдтајмер) автомобил. Имено, на еден руски сајт за...

Еве како изгледа производството на новата серија 8

Иако производството во фабриките на авто гигантите е строго чувана тајна, сепак за љубопитните, а особено за фановите на BMW, германскиот производител објави две...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kawasaki лансираше нов модел

Еден од најеминентните производители на мотоцикли, Kawasaki во рамките на EICMA салонот кој се одржа во италијанскиот град Милано го претстави новиот модел Z400. Z400...