Ауто Микс

Италијанската полиција ги доби првите електрични автомобили

Италијанската полиција од секторот во Милано ги доби првите електрични автомобили. Станува збор за електричниот модел Volkswagen e-Up, а овие автомобили ќе се користат...

Од Њујорк до Лондон со автомобил

Од Њујорк до Лондон со автомобил. Можеби звучи футуристично, меѓутоа ова е дел од планот за создавање на најголемиот автопат на светот. Се појави најпрво...

Во Кина отворен најголемиот мост во светот (ВИДЕО)

На свечена церемонија денеска претседателот на Кина Си Џинпинг го пушти во употреба најголемиот поморски мост во светот. Мостот чија изградба траеше нешто повеќе од...

Погледнете како крадци се намачија да украдат Tesla

Вградената напредна технологија во новите автомобили донесе примена на напредни методи за кражба на истите. Иако многу производители уверуваа дека новите автомобили потешко може...

Со автобус од 35 тона помина низ мост со дозволена носивост...

Непочитувањето на сообраќајните прописи особено хоризонталната и вертикална сигнализација може да донесе бројни незгоди. Непочитувањето значи и ризикување од појава на тешки последици. Токму големи...

Феноменална реклама за новиот 500X која мора да ја погледнете (ВИДЕО)

Италијанскиот производител Fiat го претстави новиот рестилизиран модел 500X. Со него, Fiat ја лансираше и новата реклама. Како и сите реклами претходно и оваа ги...

Со Bugatti Veyron возел 400 км/ч на автопат

И да, звучи како вистинска лудост доколку тоа го направил на јавен автопат за време на вообичаени гужви. Сепак овој возач Радим Пасер е...

Ретро автомобил на неделата: Chevrolet 400

Ова е најпопуларниот автомобил во Аргентина во 60тите години на минатиот век. Целосно произведен во Аргентина, за многу кратко Chevrolet 400 го доби епитетот...

Камион и помина преку глава – кацигата и го спаси животот

Среќа во несреќа за една жена од кинескиот град Џинхуа. Имено оваа неименувана жена беше прегазена од камион откако возачпаркиран на лентата за паркирање...

Од автомобил во фати стрела во лет

Инструкторот за борачки вештини Маркус Хас, олимпијката Лоренс Балдауф и Skoda Octavia Combi RS 245 се актерите во несекојдневното видео објавено под името "Фати...

Апсолутен шампион: За 3.5 години добил 1.353 казни

Во Русија и невозможното е возможно. Секојдневно сме сведоци на најразлични несекојдневни вести кои доаѓаат од Русија. Последната во низа се однесува за еден...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...