Ауто Микс

Возач го сними уривањето на мостот во Мајами (ВИДЕО)

Шест загинати и петнаесетина повредени е последниот биланс по вчерашната несреќа што се случи во Мајами, а беше предизвикана од уривање на пешачки мост....

Да ја одбереме најдобрата Алфа во Македонија!

Да ја избереме најубавиот (најдобриот) ALFA ROMEO автомобил во Македонија! AutoKlub.mk организира Фејсбук натпревар за избор на најубавиот (најдобриот) Alfa Romeo автомобил во Македонија. Во овој натпревар може...

Се сеќавате ли на овие автомобили од Need for Speed Underground?

Need for Speed: Underground долго време беше најпопуларната игра. Underground се појави во 2003 година и ја наговести успешната приказна на оваа серија на...

Погледнете што се случува кога ќе се судрат Mercedes S класа...

Ако на прв поглед помисливте дека Smart, еден од најмалиот автомобил во светот нема да го издржи судирот со лимузината на Mercedes тогаш се...

Еве како изгледа производството на новата серија 8

Иако производството во фабриките на авто гигантите е строго чувана тајна, сепак за љубопитните, а особено за фановите на BMW, германскиот производител објави две...

Италијанската полиција ги доби првите електрични автомобили

Италијанската полиција од секторот во Милано ги доби првите електрични автомобили. Станува збор за електричниот модел Volkswagen e-Up, а овие автомобили ќе се користат...

Ретро автомобил на неделата: Mercury Cougar

Ретро автомобил за оваа недела е Mercury Cougar. Oвој автомобил на Mercury за прв пат влезе во производство во 1967 година, но без посериозен...

Погледнете во внатрешноста на музејот за автомобили во Андора

Верувале или не, Националниот музеј за автомобили на Андора (Museo nacional del Automóvil) ги содржи највредните примероци од светот на автомобилите. Во овој музеј...

Mercedes со промотивно видео за новата A класа (ВИДЕО)

Mercedes го објави официјалното промо видео за новата А класа. Како што може да се види од видеото, Mercedes ја потенцира напредната технологија вградена...

Погледнете како изгледа стартување на возило на -31°C

Дали е возможно автомобил да стартува на -31°C, а при тоа да не е Lada? Еден сопственик на Opel Insignia од Словачка направи видео...

Ова се најбрзите десет СУВ модели

Популарноста на СУВ моделите од ден на ден се повеќе и повеќе се зголемува. Иако во последните неколку години, поголемиот дел од производителите акцент...

Еве што значат симболите на контролната табла

Честопати се случува на контролната табла на вашето возило да се светне одреден симбол, но при тоа да не знаете што точно значи? Во...

Ќе ве здоболи и вас! Погледнете како изгледа уништувањето на Ferrari...

Не толку пријатно видео ни доаѓа од Бирмингем. Имено, полицијата од овој англиски град уништи конфискувано Ферари вредно над 230 илјади евра. "Штедев многу за...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...