Ауто Микс

Се сеќавате ли на овие автомобили од Need for Speed Underground?

Need for Speed: Underground долго време беше најпопуларната игра. Underground се појави во 2003 година и ја наговести успешната приказна на оваа серија на...

Погледнете што се случува кога ќе се судрат Mercedes S класа...

Ако на прв поглед помисливте дека Smart, еден од најмалиот автомобил во светот нема да го издржи судирот со лимузината на Mercedes тогаш се...

Еве како изгледа производството на новата серија 8

Иако производството во фабриките на авто гигантите е строго чувана тајна, сепак за љубопитните, а особено за фановите на BMW, германскиот производител објави две...

Ретро вест: Fiat Grande Punto и официјално во Abarth изведба

Италијанскиот производител Fiat и официјално објави дека го рестартира легендарниот спортски бренд Abarth, а како прв модел ќе биде Grande Punto што како концепт...

Ретро автомобил на неделата: BMW M1

Во 70тите години голема популарност имале италијанските автомобили пред се поради спортскиот дизајн. Во овој период германските автомобили не биле тоа што денес се,...

Погледнете во внатрешноста на музејот за автомобили во Андора

Верувале или не, Националниот музеј за автомобили на Андора (Museo nacional del Automóvil) ги содржи највредните примероци од светот на автомобилите. Во овој музеј...

Mercedes со промотивно видео за новата A класа (ВИДЕО)

Mercedes го објави официјалното промо видео за новата А класа. Како што може да се види од видеото, Mercedes ја потенцира напредната технологија вградена...

Погледнете како изгледа стартување на возило на -31°C

Дали е возможно автомобил да стартува на -31°C, а при тоа да не е Lada? Еден сопственик на Opel Insignia од Словачка направи видео...

Најскапите 10 автомобили во светот

LAMBORGHINI CENTENARIO - 1.750.000 € Ова Ламборгини е најевтино на оваа листа. Но и покрај тоа не треба да се потцени цената од 1,75 милиони...

Еве што значат симболите на контролната табла

Честопати се случува на контролната табла на вашето возило да се светне одреден симбол, но при тоа да не знаете што точно значи? Во...

Ќе ве здоболи и вас! Погледнете како изгледа уништувањето на Ferrari...

Не толку пријатно видео ни доаѓа од Бирмингем. Имено, полицијата од овој англиски град уништи конфискувано Ферари вредно над 230 илјади евра. "Штедев многу за...

Камион и помина преку глава – кацигата и го спаси животот

Среќа во несреќа за една жена од кинескиот град Џинхуа. Имено оваа неименувана жена беше прегазена од камион откако возачпаркиран на лентата за паркирање...

Во овие земји се признаени македонските возачки дозволи

Големо задоволство предизвика веста за постигнувањето на договор помеѓу министерствата за внатрешни работи на Македонија и Германија околу обостраното признавање на возачките дозволи. Ова...

Купил BMW Z4 и веднаш го забил во ѕид (ВИДЕО)

Да купиш BMW Z4 не е мала работа. Оттука и оправданата радост. Сепак радоста за само неколку секунди се претвори во пекол за еден...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кога и каде се треба да се користат светлата во сообраќајот?

Овој период во време кога видливоста е драстично намалена, што поради краткото трање на денот што поради зимските услови, (не)користењето на светла значително влијае...