Ауто Микс

Ретро автомобил на неделата: Shelby Cobra

Познат и под името AC Cobra, овој автомобил од 1962 година беше вистински бестселер во САД и земјите од англосаксонското говорно подрачје. Овој автомобил го...

Половен автомобил се продава за речиси 9 милиони евра

Потребен ќе ви биде буџет од 9 милиони евра доколку сакате да го купите најскапиот половен (не олдтајмер) автомобил. Имено, на еден руски сајт за...

Топ 20 најкул автомобили кои ќе бидат претставени на саемот во...

На 30 март започнува саемот за автомобили во Њујорк кој покрај Детроит е најголемиот кој се одржува на американско тло. Вкупно 14 светски премиери...

Ова е најужасната модификација на автомобил (ФOTO)

Ако се прашувате кој е најужасниот автомобил тогаш одговорот треба да го побарате во Уганда. Жител на оваа африканска земја успеал да модифицира Toyota...

Коњ на автопат (ВИДЕО)

Можеби од насловот веднаш ќе претпоставите дека ова се има случено во Македонија или барем во некоја од соседните земји, но за среќа не...

Еве како би изгледале спортските автомобили во SUV изведба

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале спортските автомобили во SUV изведба? Во продолжение може да погледнете како одбрани спортски автомобили изгледаат во SUV...

Погледнете колку се безбедни 10тина години стари зарѓани автомобили (ВИДЕО)

Безбедноста на новите автомобили од година во година е се поголема и поголема. Тоа е така благодарение на новите технологии кои се вградуваат во...

Најдобрите 10 автомобили за 2018 во САД (ФОТО)

Американскиот авто магазин caranddrive ги објави најдобрите 10 автомобили за 2018 година. Врз основа на комбинацијата на вредност, возачки перформанси, исполнителност и други параметри,...

Погледнете што се крие под беџот на Skoda и Seat

Читајќи го насловот сигурно претпоставувате што би можело да се сокрие под беџот кое е дел од моторот. Така како што може да се...

ТОП 10 автомобили претставени на саемот во Пекинг

BMW iX3 Buick Enspire Honda Everus EV Concept Hongqi E-Jing GT Jeep Grand Commander Mercedes-Benz A-Class L Mercedes-Maybach Vision Concept MG X-Motion Nissan IMx KURO Polestar 1

Ретро автомобил на неделата: Chevrolet 400

Ова е најпопуларниот автомобил во Аргентина во 60тите години на минатиот век. Целосно произведен во Аргентина, за многу кратко Chevrolet 400 го доби епитетот...

На продажба 148 примероци од Citroen CX

Импресивна збирка од 148 примероци на Citroen CX е објавена на продажба во Холандија.Во зависност од изведбата, сочуваноста и поминатите километри, огласената цена се...

ВИДЕО: Сите концепти на Honda од 1970 до 2018

Концепт возилата поради нивниот одличен дизајн од секогаш биле во центарот на вниманието, особено на авто саемите. Во видеото во продолжение ви ги прикажуваме...

Најдобрите 10 Lancia автомобили (ФОТО)

Иако Lancia е пред изумирање, сепак овој италијански бренд кој функционира во рамките на FCA има и тоа како богата историја, многу побогата од...

Полицијата му ги одзема табличките зошто пишуваше “Е** ПСД”

Полицијата во Романија одзема шведски регистарски таблички со ознаки "MUIE PSD". Причината за ваквиот потег на полицијата е тоа што оваа ознака преведена на...

Папата реши да го продаде своето Lamborghini

Папата Францис одлучи да донесе "света" одлука. Откако минатата година италијанскиот производител Lamborghini му подари целосно нов Huracan со V10 мотор, првиот човек на...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кога и каде се треба да се користат светлата во сообраќајот?

Овој период во време кога видливоста е драстично намалена, што поради краткото трање на денот што поради зимските услови, (не)користењето на светла значително влијае...