Ауто Микс

Со автобус од 35 тона помина низ мост со дозволена носивост...

Непочитувањето на сообраќајните прописи особено хоризонталната и вертикална сигнализација може да донесе бројни незгоди. Непочитувањето значи и ризикување од појава на тешки последици. Токму големи...

Италијанската полиција ги доби првите електрични автомобили

Италијанската полиција од секторот во Милано ги доби првите електрични автомобили. Станува збор за електричниот модел Volkswagen e-Up, а овие автомобили ќе се користат...

Ретро автомобил на неделата: Audi Quattro

Моќен како и самото име, Audi Quattro на саемот за автомобили во Женева во 1980 година дебитираше како спортски автомобил со супериорни перформанси. Всушност овој...

Им украдоа луксузно Audi од пред очи

Кои се поитри, крадците или чуварите? Ова е често поставувано прашање, а кога се во прашање автомобилите тогаш крадците се оние кои се секогаш...

Премиерата на документарецот за Пол Вокер закажана за 11 август

И официјално, долго очекуваниот докуемнтарец за животот на Пол Вокер доаѓа следниот месец. Како што објави CNN, премиерата на овој филм е закажана за...

За 23 секунди украдоа луксузен Mercedes (ВИДЕО)

За разлика од минатото кога автомобил се крадеше со неколку рачни алати денеска благодарение на технологијата кражбата на автомобили е многу поедноставна. Тоа добро...

Осло забрани да се возат дизел автомобили

Од денес дизел автомобили во центарот на Осло се забранети и тоа е првиот преземен чекор за забраната во цела Европа. Причината е загадениот...

Ова се најбрзите десет СУВ модели

Популарноста на СУВ моделите од ден на ден се повеќе и повеќе се зголемува. Иако во последните неколку години, поголемиот дел од производителите акцент...

BMW најпребаруван авто бренд во Македонија (ФОТО)

BMW е најпребаруваниот авто бренд во Македонија. Според истражувањето на Top Speed, германскиот бренд е најгугланиот во Македонија како и во останатите земји од...

Погледнете ги најновите реклами на Фиат со Чак Норис (ВИДЕО)

Зар постои подобар начин да преку видео реклама демонстрираш издржливост на своите автомобили, а во при тоа во видео спотот да го нема Чак Норис....

Купил BMW Z4 и веднаш го забил во ѕид (ВИДЕО)

Да купиш BMW Z4 не е мала работа. Оттука и оправданата радост. Сепак радоста за само неколку секунди се претвори во пекол за еден...

Најдобрите ретро автомобили на саемот во Женева

Покрај тоа што на саемот во Женева се претставени многу новитети и концепти, се претставени и бројни ретро автомобили кои привлекуваат многу големо внимание....

Вака изгледа уништувањето на Mercedes G63 AMG (ВИДЕО)

Ако некогаш сте се запрашале како изгледа уништувањето на Mercedes G63 AMG, тогаш погледнете го видеото во продолжение кое на својот официјален YouTube канал...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...