Интересно

Во Кина отворен најголемиот мост во светот (ВИДЕО)

На свечена церемонија денеска претседателот на Кина Си Џинпинг го пушти во употреба најголемиот поморски мост во светот. Мостот чија изградба траеше нешто повеќе од...

Погледнете како крадци се намачија да украдат Tesla

Вградената напредна технологија во новите автомобили донесе примена на напредни методи за кражба на истите. Иако многу производители уверуваа дека новите автомобили потешко може...

Со автобус од 35 тона помина низ мост со дозволена носивост...

Непочитувањето на сообраќајните прописи особено хоризонталната и вертикална сигнализација може да донесе бројни незгоди. Непочитувањето значи и ризикување од појава на тешки последици. Токму големи...

Феноменална реклама за новиот 500X која мора да ја погледнете (ВИДЕО)

Италијанскиот производител Fiat го претстави новиот рестилизиран модел 500X. Со него, Fiat ја лансираше и новата реклама. Како и сите реклами претходно и оваа ги...

Со Bugatti Veyron возел 400 км/ч на автопат

И да, звучи како вистинска лудост доколку тоа го направил на јавен автопат за време на вообичаени гужви. Сепак овој возач Радим Пасер е...

Камион и помина преку глава – кацигата и го спаси животот

Среќа во несреќа за една жена од кинескиот град Џинхуа. Имено оваа неименувана жена беше прегазена од камион откако возачпаркиран на лентата за паркирање...

Од автомобил во фати стрела во лет

Инструкторот за борачки вештини Маркус Хас, олимпијката Лоренс Балдауф и Skoda Octavia Combi RS 245 се актерите во несекојдневното видео објавено под името "Фати...

Апсолутен шампион: За 3.5 години добил 1.353 казни

Во Русија и невозможното е возможно. Секојдневно сме сведоци на најразлични несекојдневни вести кои доаѓаат од Русија. Последната во низа се однесува за еден...

Погледнете како изгледа стартување на возило на -31°C

Дали е возможно автомобил да стартува на -31°C, а при тоа да не е Lada? Еден сопственик на Opel Insignia од Словачка направи видео...

Преварант на векот – 80 пати продал еден ист автомобил

Интересна вест доаѓа од Турција. Турски државјанин со иницијали Е.К. успеал да продаде еден ист автомобил на најмалку 80 различни лица. Како што пишуваат турските...

Испрска пешак – компанијата веднаш му даде отказ

Не постојат многу возачи во светот кои искрено може да кажат дека никогаш, случајно испрскале пешаци. Уште помалку постојат возачи кои намерно испрскале пешаци....

Со секси Украинка тестираше Arteon

  Одлично е чувството кога за тест го имате новиот VW Arteon, а уште повеќе кога со него имате и секси Украина. Украинец од средна...

Полицијата му ги одзема табличките зошто пишуваше “Е** ПСД”

Полицијата во Романија одзема шведски регистарски таблички со ознаки "MUIE PSD". Причината за ваквиот потег на полицијата е тоа што оваа ознака преведена на...

Половен автомобил се продава за речиси 9 милиони евра

Потребен ќе ви биде буџет од 9 милиони евра доколку сакате да го купите најскапиот половен (не олдтајмер) автомобил. Имено, на еден руски сајт за...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

F1: Потврден календарот за сезоната 2019

Организациониот одмор на F1 и официјално го потврди календарот за новата сезона. Според планот, новата, 70та сезона ќе започне на 17 март со трката...