Ауто Микс

Погледнете како изгледа стартување на возило на -31°C

Дали е возможно автомобил да стартува на -31°C, а при тоа да не е Lada? Еден сопственик на Opel Insignia од Словачка направи видео...

Преварант на векот – 80 пати продал еден ист автомобил

Интересна вест доаѓа од Турција. Турски државјанин со иницијали Е.К. успеал да продаде еден ист автомобил на најмалку 80 различни лица. Како што пишуваат турските...

Испрска пешак – компанијата веднаш му даде отказ

Не постојат многу возачи во светот кои искрено може да кажат дека никогаш, случајно испрскале пешаци. Уште помалку постојат возачи кои намерно испрскале пешаци....

Со секси Украинка тестираше Arteon

  Одлично е чувството кога за тест го имате новиот VW Arteon, а уште повеќе кога со него имате и секси Украина. Украинец од средна...

Полицијата му ги одзема табличките зошто пишуваше “Е** ПСД”

Полицијата во Романија одзема шведски регистарски таблички со ознаки "MUIE PSD". Причината за ваквиот потег на полицијата е тоа што оваа ознака преведена на...

Половен автомобил се продава за речиси 9 милиони евра

Потребен ќе ви биде буџет од 9 милиони евра доколку сакате да го купите најскапиот половен (не олдтајмер) автомобил. Имено, на еден руски сајт за...

Еве како изгледа производството на новата серија 8

Иако производството во фабриките на авто гигантите е строго чувана тајна, сепак за љубопитните, а особено за фановите на BMW, германскиот производител објави две...

Еве како би изгледале спортските автомобили во SUV изведба

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале спортските автомобили во SUV изведба? Во продолжение може да погледнете како одбрани спортски автомобили изгледаат во SUV...

Премиерата на документарецот за Пол Вокер закажана за 11 август

И официјално, долго очекуваниот докуемнтарец за животот на Пол Вокер доаѓа следниот месец. Како што објави CNN, премиерата на овој филм е закажана за...

Ова е најужасната модификација на автомобил (ФOTO)

Ако се прашувате кој е најужасниот автомобил тогаш одговорот треба да го побарате во Уганда. Жител на оваа африканска земја успеал да модифицира Toyota...

Ford со провокација до Tesla: Вие за седум дена, ние за...

Дали поради напредната технологија и конкурентската предност или поради ароганцијата на Маск, Tesla е мета за подбивање. Откако на почетокот на годината започна медиумска...

Ова се сите дизелски ознаки по производител

Дали некогаш сте се запрашале што значат додавките CDTI, Blue HDi, d, dCi...? Сите овие додавки кои се наоѓаат покрај името т.е. моделот на...

Rimac со поддршка за Хрватска во големото финале

Денеска со почеток од 17 часот на Лужники во Москва се игра финалниот натпревар на Светското Првенство помеѓу репрезентациите на Хрватска и Франција. По...

Им украдоа луксузно Audi од пред очи

Кои се поитри, крадците или чуварите? Ова е често поставувано прашање, а кога се во прашање автомобилите тогаш крадците се оние кои се секогаш...

BMW го предизвикува Mercedes во најновата реклама (ВИДЕО)

Комерцијалните реклами на автомобилите знаат да бидат и тоа како интересни, а по малку и провокативни. Токму таква е најновата реклама на BMW за...

Коњ на автопат (ВИДЕО)

Можеби од насловот веднаш ќе претпоставите дека ова се има случено во Македонија или барем во некоја од соседните земји, но за среќа не...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...