Ауто Микс

Еве како би изгледале спортските автомобили во SUV изведба

Дали некогаш сте се запрашале како би изгледале спортските автомобили во SUV изведба? Во продолжение може да погледнете како одбрани спортски автомобили изгледаат во SUV...

Премиерата на документарецот за Пол Вокер закажана за 11 август

И официјално, долго очекуваниот докуемнтарец за животот на Пол Вокер доаѓа следниот месец. Како што објави CNN, премиерата на овој филм е закажана за...

Ова е најужасната модификација на автомобил (ФOTO)

Ако се прашувате кој е најужасниот автомобил тогаш одговорот треба да го побарате во Уганда. Жител на оваа африканска земја успеал да модифицира Toyota...

Ford со провокација до Tesla: Вие за седум дена, ние за...

Дали поради напредната технологија и конкурентската предност или поради ароганцијата на Маск, Tesla е мета за подбивање. Откако на почетокот на годината започна медиумска...

Ова се сите дизелски ознаки по производител

Дали некогаш сте се запрашале што значат додавките CDTI, Blue HDi, d, dCi...? Сите овие додавки кои се наоѓаат покрај името т.е. моделот на...

Rimac со поддршка за Хрватска во големото финале

Денеска со почеток од 17 часот на Лужники во Москва се игра финалниот натпревар на Светското Првенство помеѓу репрезентациите на Хрватска и Франција. По...

Им украдоа луксузно Audi од пред очи

Кои се поитри, крадците или чуварите? Ова е често поставувано прашање, а кога се во прашање автомобилите тогаш крадците се оние кои се секогаш...

BMW го предизвикува Mercedes во најновата реклама (ВИДЕО)

Комерцијалните реклами на автомобилите знаат да бидат и тоа како интересни, а по малку и провокативни. Токму таква е најновата реклама на BMW за...

Коњ на автопат (ВИДЕО)

Можеби од насловот веднаш ќе претпоставите дека ова се има случено во Македонија или барем во некоја од соседните земји, но за среќа не...

Вака изгледа уништувањето на Mercedes G63 AMG (ВИДЕО)

Ако некогаш сте се запрашале како изгледа уништувањето на Mercedes G63 AMG, тогаш погледнете го видеото во продолжение кое на својот официјален YouTube канал...

За 23 секунди украдоа луксузен Mercedes (ВИДЕО)

За разлика од минатото кога автомобил се крадеше со неколку рачни алати денеска благодарение на технологијата кражбата на автомобили е многу поедноставна. Тоа добро...

BMW M1 од 1981 се продава за 875 илјади долари

Сакате BMW M1 од 1981 година, но не можете да пронајдете? Тоа сега не е воопшто проблем откако еден американец се одлучи да го...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кога и каде се треба да се користат светлата во сообраќајот?

Овој период во време кога видливоста е драстично намалена, што поради краткото трање на денот што поради зимските услови, (не)користењето на светла значително влијае...