Ауто Микс

Путин возеше Камаз на отворањето на најголемиот мост во Европа (ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин на отворањето на најголемиот мост во Европа наместо со сечење на лента го направи со возење на руската гордост Камаз....

Bugatti Chirona во кинеско издание

И кога ќе помислите дека кинезите не можат полошо тогаш следува неверојатна копија на Bugatti Chiron. Овој автомобил произведен од страна на Shandong Qilu...

Погледнете ја забранетата реклама на BMW (ВИДЕО)

Британското регулаторно тело за стандарди во рекламирањето во целост ја забрани рекламата на Bmw xDrive поради демонстрација и поттикнување на опасно однесување на патиштата....

Чоколадизиран автопат – се прврте цистерна со 12 тони чоколадо

Несекојдневен настан се случи на автопатот Варшава - Познан. Како што пренесуваат полските медиуми, цистерна со 12 тони чоколадо се излизга на автопатот по...

Ова е првиот светски бренд кој ќе се пробива на пазарот...

По потпишувањето на договорот за соработка и пријателство помеѓу Северна и Јужна Кореа, но и по искажаните намери на севернокроејскиот лидер да се "помири"...

Еве како изгледа кога лава ќе проголта автомобил (ВИДЕО)

  На Хаваи деновиве беснее вулкан чија лава веќе проголта неколку куќи и уништи илјадници квадратни метри шума. Еден жител на оваа сојузна американска држава...

На продажба 148 примероци од Citroen CX

Импресивна збирка од 148 примероци на Citroen CX е објавена на продажба во Холандија.Во зависност од изведбата, сочуваноста и поминатите километри, огласената цена се...

Lamborghini Huracan се здрви во бетонски ѕид, еве што остана од...

Неверојатна сообраќајна несреќа се случи во Тајсон, САД. Возач со своето Lamborghini Huracan се заби во бетонски ѕид при што возилото се преполови на...

Автопат на парите- од возило излетаа 600 илјади долари (ВИДЕО)

Несекојдневен настан се случи во сојузната американска држава Индијана. Комбе на осигурителна компанија која пренесувало пари ги изненади (не)случајните возачи откако неочекувано се отвори...

Ретро вест: PSA и Fiat со заеднички комерцијални возила

Француската и италијанската групација PSA и Fiat и официјално ја претставија новата генерација на комерцијални возила кои се плод на заедничката соработка на ова...

Папата реши да го продаде своето Lamborghini

Папата Францис одлучи да донесе "света" одлука. Откако минатата година италијанскиот производител Lamborghini му подари целосно нов Huracan со V10 мотор, првиот човек на...

ТОП 10 автомобили претставени на саемот во Пекинг

BMW iX3 Buick Enspire Honda Everus EV Concept Hongqi E-Jing GT Jeep Grand Commander Mercedes-Benz A-Class L Mercedes-Maybach Vision Concept MG X-Motion Nissan IMx KURO Polestar 1

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кога и каде се треба да се користат светлата во сообраќајот?

Овој период во време кога видливоста е драстично намалена, што поради краткото трање на денот што поради зимските услови, (не)користењето на светла значително влијае...