Ауто Микс

ФОТО: Автомобили инспирирани од градови (I дел)

 Автопроизводителите за имиња на своите модели инспирација црпат од најразлични области. Сепак се чини дека географските термини се најчесто "злоупотребувани" при именувањето на автомобилите....

Во овие земји се признаени македонските возачки дозволи

Големо задоволство предизвика веста за постигнувањето на договор помеѓу министерствата за внатрешни работи на Македонија и Германија околу обостраното признавање на возачките дозволи. Ова...

Над 100 автомобили од својата колекција Јагуар ќе ги продаде на...

Британскиот производител на автомобили Јагуар објави дека ќе се ослободи од целата своја колекција на автомобили од минатиот век. Поради трошоците за одржување производителот...

Во овие европски земји нема патарини

Цените на патарините предизвикуваат доста главоболки кај сите возачи. Иако постојано се дискутира за покачување на цените на патарините со изговор дека тоа се...

Ова се најбрзите десет СУВ модели

Популарноста на СУВ моделите од ден на ден се повеќе и повеќе се зголемува. Иако во последните неколку години, поголемиот дел од производителите акцент...

Тој заслужува вистински медал (ФОТО)

Македонија не може да се пофали како земја со добра сообраќајна култура. Возењето во спротивна насока, паркирањето на недозволени места, непочитувањето на хоризонтална и...

Погледнете ги најновите реклами на Фиат со Чак Норис (ВИДЕО)

Зар постои подобар начин да преку видео реклама демонстрираш издржливост на своите автомобили, а во при тоа во видео спотот да го нема Чак Норис....

Најскапите 10 автомобили во светот

LAMBORGHINI CENTENARIO - 1.750.000 € Ова Ламборгини е најевтино на оваа листа. Но и покрај тоа не треба да се потцени цената од 1,75 милиони...

Што се крие зад знакот на Алфа Ромео?

Невообичаен, привлечен и оригинален дизајн, такви епитети има знакот на Алфа Ромео најфамозниот италијански авто бренд покрај Ферари. Спортскиот карактер и префиентоста на оваа...

Погледнете во внатрешноста на музејот на Ферари

Лоциран во Модена музејот "Енцо Ферари" е еден од најпосетуваните автомобилски музеи во светот. Распостранет на 6 илјади метри квадратни овој музеј ја содржи...

Еве зошто Лада Нива е тоа што е (ВИДЕО)

Автомобилите на Лада се карактеризираат со издржливост. Посебно тоа важи за теренецот Лада Ниваа кој се користи и во најекстремните состојби во Русија. Во...

Погледнете во внатрешноста на музејот за автомобили во Торино

Основан во 1960 година од страна на Карло ди Руфија, се простира на 11 илјади метри квадратни и содржи нешто повеќе од 200 автомобили....

Британски брендови и кои истите ги поседува?

Британските авто производители отсекогаш биле засенети од германските, италијанските, француските и јапоснките производители. Сигурно не сте знаеле дека дури десет авто брендови потекнуваат од...

Виртуелна тура во музејот на Ламборгини

Сакате спортски автомобили? Фанови сте на Ламборгини? Тогаш дефинитивно треба да го посетите Музејот на Ламобргини лоциран во Сант Агата Болоњезе (Италија). Музејот е...

Ова се најретките модели на Порше (ВИДЕО)

Германската компанија Порше сепак има и далеку поретки модели. Рангирањето започнува со Porsche 964 Turbo S, кои се произведени 86 и завршува со American...

Осло забрани да се возат дизел автомобили

Од денес дизел автомобили во центарот на Осло се забранети и тоа е првиот преземен чекор за забраната во цела Европа. Причината е загадениот...

Овој автомобил Фернандо Алонсо би го возел до крајот на животот...

Официјалниот сајт на Формула 1 објави интересно интервју со пилотот на Мекларен, Фернандо Алонсо, во кое шпанецот беше запрашан ако може да вози само...

Во Русија елки од автомобили (ВИДЕО)

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, елките од автомобили претставуваат вистински хит во Русија. Во многу градови деновиве беа создадени елки од автомобили,...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...