Ауто Микс

Погледнете ги најновите реклами на Фиат со Чак Норис (ВИДЕО)

Зар постои подобар начин да преку видео реклама демонстрираш издржливост на своите автомобили, а во при тоа во видео спотот да го нема Чак Норис....

Најскапите 10 автомобили во светот

LAMBORGHINI CENTENARIO - 1.750.000 € Ова Ламборгини е најевтино на оваа листа. Но и покрај тоа не треба да се потцени цената од 1,75 милиони...

Што се крие зад знакот на Алфа Ромео?

Невообичаен, привлечен и оригинален дизајн, такви епитети има знакот на Алфа Ромео најфамозниот италијански авто бренд покрај Ферари. Спортскиот карактер и префиентоста на оваа...

Погледнете во внатрешноста на музејот на Ферари

Лоциран во Модена музејот "Енцо Ферари" е еден од најпосетуваните автомобилски музеи во светот. Распостранет на 6 илјади метри квадратни овој музеј ја содржи...

Еве зошто Лада Нива е тоа што е (ВИДЕО)

Автомобилите на Лада се карактеризираат со издржливост. Посебно тоа важи за теренецот Лада Ниваа кој се користи и во најекстремните состојби во Русија. Во...

Погледнете во внатрешноста на музејот за автомобили во Торино

Основан во 1960 година од страна на Карло ди Руфија, се простира на 11 илјади метри квадратни и содржи нешто повеќе од 200 автомобили....

Британски брендови и кои истите ги поседува?

Британските авто производители отсекогаш биле засенети од германските, италијанските, француските и јапоснките производители. Сигурно не сте знаеле дека дури десет авто брендови потекнуваат од...

Виртуелна тура во музејот на Ламборгини

Сакате спортски автомобили? Фанови сте на Ламборгини? Тогаш дефинитивно треба да го посетите Музејот на Ламобргини лоциран во Сант Агата Болоњезе (Италија). Музејот е...

Ова се најретките модели на Порше (ВИДЕО)

Германската компанија Порше сепак има и далеку поретки модели. Рангирањето започнува со Porsche 964 Turbo S, кои се произведени 86 и завршува со American...

Осло забрани да се возат дизел автомобили

Од денес дизел автомобили во центарот на Осло се забранети и тоа е првиот преземен чекор за забраната во цела Европа. Причината е загадениот...

Овој автомобил Фернандо Алонсо би го возел до крајот на животот...

Официјалниот сајт на Формула 1 објави интересно интервју со пилотот на Мекларен, Фернандо Алонсо, во кое шпанецот беше запрашан ако може да вози само...

Во Русија елки од автомобили (ВИДЕО)

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, елките од автомобили претставуваат вистински хит во Русија. Во многу градови деновиве беа создадени елки од автомобили,...

“…Велат, никогаш не се вљубувај во Италијанка”

Некој ми велат, никогаш не се вљубувај во Италијанка. Премногу е темперамента и своеглава. Велат...Пази се, не си играј со оган. - А зошто да...

(И)Сторија: Ањели, Фиат, кризите и предизвиците

ИСТОРИЈАТ НА ФИАТ На 11 јули 1899 година во престолнината на италијанскиот регион Пиемонт, Торино е основана првата фабрика за автомобили наречена ФИАТ односно Fabbrica...

Ова се првите БМВ автомобили (ВИДЕО)

Многумина го одредуваат 303 од 1933 година како првото БМВ. Ако се вратиме на почетокот на минатиот век, ќе видиме дека тоа не е...

“Најжешките” автомобили претставени во Париз

  10. Хонда Сивик 9. Мерседес АМГ ГТ Р 8. Инфинити КјуИкс 7. Мицубиши ГТ ПХЕВ 6. Порше Панамера 5. Ситроен Ц-Икспириенс 4. Мерседес АМГ ГТ 3. Рено Трезор 2. Ферари ЛаФерари Аперта   1. Мерседес Мајбах 6

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кога и каде се треба да се користат светлата во сообраќајот?

Овој период во време кога видливоста е драстично намалена, што поради краткото трање на денот што поради зимските услови, (не)користењето на светла значително влијае...