Топ

ТОП 10 автомобили претставени на саемот во Пекинг

BMW iX3 Buick Enspire Honda Everus EV Concept Hongqi E-Jing GT Jeep Grand Commander Mercedes-Benz A-Class L Mercedes-Maybach Vision Concept MG X-Motion Nissan IMx KURO Polestar 1

Топ 10 нови автомобили претставени на саемот во Пекинг (ВИДЕО)

Од 25 април па се до 4 мај во главниот град на Кина се одржува најголемиот саем за автомобили на азијско тло. Поради брзорастечкиот...

Најдобрите 10 автомобили за 2018 во САД (ФОТО)

Американскиот авто магазин caranddrive ги објави најдобрите 10 автомобили за 2018 година. Врз основа на комбинацијата на вредност, возачки перформанси, исполнителност и други параметри,...

Најдобрите 10 Lancia автомобили (ФОТО)

Иако Lancia е пред изумирање, сепак овој италијански бренд кој функционира во рамките на FCA има и тоа како богата историја, многу побогата од...

Ова се најбрзите десет СУВ модели

Популарноста на СУВ моделите од ден на ден се повеќе и повеќе се зголемува. Иако во последните неколку години, поголемиот дел од производителите акцент...

Најскапите 10 автомобили во светот

LAMBORGHINI CENTENARIO - 1.750.000 € Ова Ламборгини е најевтино на оваа листа. Но и покрај тоа не треба да се потцени цената од 1,75 милиони...

“Најжешките” автомобили претставени во Париз

  10. Хонда Сивик 9. Мерседес АМГ ГТ Р 8. Инфинити КјуИкс 7. Мицубиши ГТ ПХЕВ 6. Порше Панамера 5. Ситроен Ц-Икспириенс 4. Мерседес АМГ ГТ 3. Рено Трезор 2. Ферари ЛаФерари Аперта   1. Мерседес Мајбах 6

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нова цена на горивата – конечно благо намалување

По неколку неделното континуирано зголемување на цената на горивата, Регулаторната комисија за енергетина на денешната редовна седница донесе одлука за намалување на малопродажните цени. "Малопродажните...