Краш Тест

Краш тест: Volvo XC60 дефиниција за безбедност (ВИДЕО)

Традиционално Volvo веќе неколку децении при дизајнот на своите автомобили најголемо внимание посветува на нивната безбедност. Тоа придонесе да Volvo го носи епитетот најбезбедни...

Погледнете го краш тестот на BMW серија 6 (ВИДЕО)

Сосема очекувано серијата 6 на BMW доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 86% во однос на безбедноста на возачот односно...

Стингер најбезбеден Киа автомобил на краш тестовите (ВИДЕО)

Најновиот модел на Kia, Stinger со одлични резултати на Еуро НКАП краш тестот. Според извештајот на Еуро НКАП, новиот Stinger со стандардна безбедносна опрема...

Краш тест: Новото Поло целосно безбедно

Новото Polo со одлични резултати на Еуро НКАП краш тестот. Според извештајот на Еуро НКАП, новото Поло доби пет ѕвезди, а најдобар скор доби...

Ова се најбезбедните автомобили за оваа година (ВИДЕО)

Водечкото тело за безбедност во сообраќајот на САД (IIHS) ги објави најбезбедните автомобили за оваа година во САД. Како што објави Институтот, врз основа...

Kia Stonic со три ѕвезди на Euro NCAP краш тестот

Три ѕвезди за новиот Kia Stonic на Euro NCAP краш тестот. По неколку дневните тестирање на новата Stonic, Европската Агенција за исражување на безбедноста...

Краш тест: Артеон супериорен!

Сосема очекувано новиот VW Артеон доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 85% во однос на безбедноста на децата, Артеон е...

Q2 со пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот (ВИДЕО)

Сосема очекувано, Ауди Q2 доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 86% во однос на безбедноста на децната, Q2-та е најдобра...

Фиат Типо потфрли на ЕуроНКап тестот (ВИДЕО)

Најновиот фамилијарен модел на ФИАТ, Типо/Егеа потфрли на Еуро НКАП тестот. Автомобилот чиј развој се одвиваше во Торино Центро Стил, а е наменет за...

Мерседес Е класа – дефиниција за безбедност

Последниот тест извршен на Еуро Н'Кап ни го открива новиот лидер кога е во прашање безбедноста. Најновата Е-Класа на Мерседес покажа извонредни резултати и...

Сеат Атека со пет ѕвезди на Еуро НКАП краш тестот (ВИДЕО)

Првиот СУВ на Сеат, Атека успешно го помина краш тестот на Еуро НКАП освојуваќи пет ѕвезди. Атека на тестот се покажа како автомобил со...

Алфа Ромео Џулија со најдобар скор на Еуро НКАП краш тестот...

Најновиот модел на Алфа Ромео, Џулија ги освои престижните пет звезди Euro NCAP  краш тестот благодарение на одличниот резултат од 98% за заштита на...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...