Drag&Tuning

AC Schnitzer тјунираше BMW i8

Германската тјунинг компанија AC Schnitzer го претстави својот најнов проект - тјуниран BMW i8 Roadster. Тјунираниот i8 доби нови полесни фелни, модификации на предниот и...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...