Камиони

Volvo го создава првиот свој електричен камион

Следејќи го трендот на создавање на електрични автомобили, а посебно камиони, шведскиот производител Volvo работи на создавањето на првиот свој електричен камион. Се очекува...

Прво видео од новиот Kamaz 54901 (ВИДЕО)

На интернет се појави видео од најновиот камион на Kamaz кој ја носи ознаката 54901. Според последните официјални информации овој концепт во производство треба...

Султан од Малезија купил камион за 1 милијарда долари!

Султанот Ибрахим Исмаил го купи најскапиот камион. Станува збор за камионот произведен во Бризбејн, Австралија, од страна на Мак Австралија. Камионот е рачно изработен,...

Со 2400 КС, ова е најбрзиот камион на светот (ВИДЕО)

Шведскиот производител на автомобили и камиони Волво и дефинитивно го произведе најбрзиот камион на Светот. Со 2400 КС "Железниот витез" на Волво е најбрз...

Погледнете го најголемиот камион во Светот (ВИДЕО)

Најголемиот камион-кипер доаѓа од Белорусија. Камионот BelAZ-75710 произведен во фабриката на Белоруската Автомобилска Компанија е најголем во светот и може да носи до 450...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...