Камионети

BMW X7 во пика-ап изведба

Иако подолго време се шпекулира околу можноста BMW да лансира камионет, а пред само еден месец следеше демант на оваа информација, на интернет се...

Пикапот на Tesla по цена пониска од 50 илјади долари

Речиси две години се најавува лансирањето на првиот електричен камионет на Tesla, но без при тоа да се откријат конкретни информации. Сега, во пресрет на...

Skoda го претстави концептот Mountiaq

Секоја години студентите кои се дел од Skoda Академијата создаваат по некој концепт. Оваа година тоа е авантуристичкиот концепт-камионет Mountiaq. Овој концепт кој го изработија...

Fiat го повлекува Fullback од понудата

Кратко траеше авантурата на пикап моделот Fullback - Fiat одлучи да го повлече од понудата по речиси три години откако го лансираше. Оваа одлука ја...

Чак Норис во реклама на Toyota Tacoma

Toyota направи одлична реклама за камионетот Tacoma. А рекламата која трае 60 секунди го доби тој епитет благодарение на најпопуларниот американец, Чак Нориз. Во рекламата...

Ford започнува со производството на електричниот камионет од F серијата

Најголемиот американски производител на камионети, Ford, објави дека ќе започне со производство на електричен камионет. Станува збор за камионет од F серијата односно F-150 кој...

Електричниот Atlis XT во продажба од 2020 година

Откако претходно Rivian ги објави плановите за производство на првиот електричен пик-ап, во трката за ова се вклучи и Atlis Motor Vehicle кој планира...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ