Лесни комерцијални возила

Fiat Ducato следната година со нови мотори и електрична изведба

PSA Групацијата на изминатиот саем на комерцијални возила во Бирминген објави дека моделот Peugeot Boxer ќе добие електрична изведба. Поради самиот факт што Ducato...

Renault со нов дизајн и технологија за Master и Trafic

Најпопуларните комерцијални модели на Renault, моделите Master и Trafic добија освежен екстериер и нова напредна технологија. Францускиот производител преку официјално соопштение ги објави новитетите поврзани...

PSA најавува електрични Boxer и Jumper

Електричната технологија полека продира и кај лесните комерцијални возила. Меѓу првите производители што најави такви возила е PSA Групацијата. Оваа мултинационална компаија во чија сопственост...

Volkswagen го произведе 10 милионитото комерцијално возило

Не само како лидер во производството и продажбата на патнички автомобили, Volkswagen е вистински лидер и кога се во прашање комерцијалните возила. Доказ за тоа...

Toyota го претстави новиот Proace City

Јапонскиот производител Toyota во рамките на саемот за комерцијални возила кој на крајот на месецот ќе се одржи во Бирмиген (Англија) ќе ја претстави...

Први фотографии од новата Opel Zafira Life

На интернет се појавија првите фотографии од новата Zafira Life на германски Opel. Како што може да се забележи од фотографиите, екстериерно, овој модел во...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ставите појас! Ниеден изговор не е доволно оправдување

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата на својата официјална интернет страница објави апел за подобрувње на културата и навиките во сообраќајот поточно...