Во светот на камионите

Камионџија во живо ја пренесуваше сопствената сообраќајна незгода (ВИДЕО)

Страшно видео се појави на YouTube. Камионџија во живо го пренесувал моментот кога учествувал во сообраќајна незгода во која биле вклучени и други 24...

Му доцнеше платата па со својот шлепер блокираше прометна улица во...

Повозрасен маж ја блокираше улицата Бауманскаја во центарот на Москва поради тоа што му доцнела платата. Тој со својот шлепер од брендот на KamAZ...

Ова е најдобриот возач на камион

DAF традиционално како и години наназад така и оваа го спроведе натпреварот за избор на најдобар возач на камиони. Оваа година натпреварувањето се одржа...

Дронови подигнаа камион – фантастично промотивно видео на Scania (ВИДЕО)

Шведскиот производител на камиони Scania претстави фантастична видео реклама за камионот S410. На видеото на кое на почетокот се прикажани кадри од природата, централно место...

Scania го претстави првиот автономен камион (ВИДЕО)

И Scania е во чекор со автономијата на камионите - го претстави првиот свој целосно автономен камион именуван како AXL. Станува збор и за прв...

Па дали е овој камионџија нормален? (ВИДЕО)

Возењето на камион воопшто не е лесно, а особено доколку треба да се направи маневрки на улица со широчина од неколку метри и провалија...

Адреналинско видео – Lamborghini vs Kamaz (ВИДЕО)

Кога на едно место ќе се најдат Lamborghini и Kamaz тогаш тоа изгледа невообичаено, а ако прстите ги замеша и Red Bull тогаш адреналинот...

Кога Alfa Romeo би правеле камиони

Alfa Romeo е авто производител основан во далечната 1910 година. Во својата богата историја овој производител покрај автомобили произведувал и трамваи, автобуси, мотори за...

Еве како е да се дрифта со камион од 2.400 КС...

Не само со автомобили, дрифтањето знае да биде многу возбудливо и кога во главната улога се камионите. На интернет се појави видео на кое се...

Кучиња-роботи влечеа камион (ВИДЕО)

Американската инжинерска компанија со фокус на роботиката на својот официјален YouTube канал под наслов "Mush, Sport, Mush!" објави видео на кое се гледа како...

Султан од Малезија купил камион за 1 милијарда долари!

Султанот Ибрахим Исмаил го купи најскапиот камион. Станува збор за камионот произведен во Бризбејн, Австралија, од страна на Мак Австралија. Камионот е рачно изработен,...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Ставите појас! Ниеден изговор не е доволно оправдување

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата на својата официјална интернет страница објави апел за подобрувње на културата и навиките во сообраќајот поточно...