ЛајфКлуб

Џенерал Моторс: Не им дадоа бонуси па ја демолираа канцеларија на директорот

Така е тоа во Јужна Кореа, ќе работиш цела година, нема да добиеш бонус и последиците се повеќе од познати. Неззадоволните работници на Џенерал Моторс ја демолираа целосно канцеларијата на директорот, откако беше јасно...

Полиција претекнува на полна линија пред тунел (ВИДЕО)

Сообраќајната култура не е проблем само во нашата земја, тоа е голем проблем и во регионот. Истата (не)култура јавно ја покажуваат не само обичните возачи туку и оние кои треба да се грижат за...

Дали би ја трампале вашата девојка за Ferrari?

Прашањето е многу едноставно "Дали би ја трампале вашата девојка за ова Ферари?", а еве што "испитаниците" одговорија на ова прашање: 

ЛајфКлуб: Ова се најнаселените градови во светот (ФОТО)

10. Њујорк (САД) - 18.604.000 9. Каиро (Египет) - 19.846.000 8. Осака (Јапонија) - 20.472.000 7. Мексико Сити (Мексико) - 21.493.000 6. Пекинг (Кина) - 21.240.000 5. Сао Пауло (Бразил) - 21.297.000 4. Мумбај (Индија) - 21.357.000 3. Шангај (Кина) -...

ЛајфКлуб: Не успеа во фудбалот па стана рапер (ВИДЕО)

Некогашната потенцијална ѕвезда на холандскиот фудбал, Ројстон Дренте полека доаѓа до крајот на неговата кариера. 31-годишниот бек кој по блескавите игри во Феенорд и Европското првенство за млади на кое победи со Холандија, се пресели...

Видео од моментот кога автомобилот на Uber усмрти пешак (ВИДЕО)

Автомобил без возач со кое оперира компанијата Uber во американската држава Аризона усмрти пешак. Несреќата се случила во неделата вечер, а полицијата ниту од компанијата Uber не откриваат повеќе детали. И додека Uber изразува...

ЛајфКлуб: Најкреативната реклама за Adidas направена од студент (ВИДЕО)

26 годишниот германски студент Еуген Мерхер за потребите на своите студии изработи реклама која за кратко го доби епитетот "Најкреативна". За што станува точно збор погледнете во продолжение.

ЛајфКлуб: Погледнете како изгледа слетувањето и полетувањето од најкратката писта во светот (ВИДЕО)

На еден мал остров во Карипското Море се наоѓа најкратката писта која е долга само 400 метри. Иако на прв поглед изгледа дека е невозможно да се слета и полета од оваа писта сепак...

Возач го сними уривањето на мостот во Мајами (ВИДЕО)

Шест загинати и петнаесетина повредени е последниот биланс по вчерашната несреќа што се случи во Мајами, а беше предизвикана од уривање на пешачки мост. Последното видео што се појави на YouTube го снимил возач...

Роналдо се пофали со своето ново Bugatti вредно 3 милиони евра (ВИДЕО)

Just @Cristiano showing @OBJ his Bugatti 👀 A post shared by Bleacher Report (@bleacherreport) on Mar 9, 2018 at 6:39am PST

Со “Мачкина канџа” против непрописно паркирање (ВИДЕО)

На непрописното паркирање му се надѕира крајот. Иновативното решение "Мачкина канџа" е решение за овој проблем кој особено кај нас е и тоа како присутен. Оваа направа покрај тоа што ќе го реши проблемот со...

Падна под шлепер и без проблем стана (ВИДЕО)

Неверојатно видео ни доаѓа од САД. Имено, мотоциклист успеа без посериозна повреда да стане на нозе откако со својот Kawasaki Z1000 "поминаа" под шлепер.

Серхио Рамос на тренинг со Фиќо (ВИДЕО)

Капитенот на Реал Мадрид и еден од најдобрите одбранбени фудбалери во светот, Серхио Рамос на денешниот тренинг дојде со Фиат 600 или попознато како Фиќо. Иако неговите соиграчи дојдоа со автомобили од по стотици...

Ова е трејлерот за битката меѓу Хенри Форд и Енцо Ферари на Ле Ман...

"24-часовнaтa војна" е името на филмот, во режија на Нејт Адамс и Адам Карол, во кои се раскажува за блескавите настани од 1960 година на легендарната патека "Ле Ман" меѓу Форд и Ферари. Најсериозен спор...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kawasaki лансираше нов модел

Еден од најеминентните производители на мотоцикли, Kawasaki во рамките на EICMA салонот кој се одржа во италијанскиот град Милано го претстави новиот модел Z400. Z400...