Мотори

Suzuki го претстави новиот GSX-S750

Јапонскиот производител Suzuki на овогодинешниот Auto Expo во Индија го претстави новиот GSX-S750. Достапен во Metallic Triton Blue / Glass Sparkle Black и Pearl Mira...

MV Agusta го претстави Brutale 800

Речиси 45 години од појавата на првиот MV Agusta мотоцикл со ознаката "America", славниот италијански производител го претстави новиот Brutale 800 RR преку кој...

Honda со нов PCX125

Honda го поднови својот најпопуларен скутер PCX 125. Скутерот кој на пазарот беше лансиран во 2010 година за многу кратко време постигна одлични продажни перформанси....

Претставен новиот Honda Forza 300 – полесен, поубав, побрз!

  Со бројни естетски и технички новости, јапонскиот производител Honda го претстави новиот Forza 300 скутер наменет за Европа. Во однос на тежината, благодарение на...

КТМ со официјална презентација во пресрет на новата сезона во MotoGP

Во хангарот број 7 на аеродромот во Салзбург вчера KTM тимот го претстави моторот и тимот за претстојната сезона во Moto GP шампионатот. Овој...

Почина Ралф Валдман

На 51 годишна возраст почина Ралф Валдман, еден од најдобрите мото тркачи кон крајот на 90тите години. Валдман се прослави во класата од 125 ccm...

Aprilia го претстави RS-GP за новата сезона

Во пресрет на новата сезона во Moto GP италијанскиот производител и конструктор Aprilia го претстави новиот мотор за новата сезона. Aprilia Gresini тимот во пресрет...

Познати сите пилоти во МотоГП за сезоната 2018

Хафиз Сиахрин стана последниот сигурен пилот на стартната линија во MoтоГП за сезоната 2018. Тој го направи своето деби во кралската класа минатата недела...

Тајланд ќе биде домаќин на МотоГП од новата сезона

Тајланд ќе биде домаќин на круг на МотоГП шампионатот во 2018 година. Договорот, кој ќе трае три години, беше потпишан во Бангкок. Трката ќе се...

Познат и третиот нов пилот во МотоГП за наредната година

Пилотот од Moто2 Томас Љоти ќе се приклучи на стартната линија на кралската класа од почетокот на сезоната 2018 во сателитскиот тим на Хонда,...

Јамаха XSR900 е најдобриот производ за 2017 (ФОТО)

Yamaha Motor објави дека нивниот мотоцикл XSR900 е избран како "Best of the Best" во трката за светски познатата "Награда Црвена точка: Дизајн на...

Хонда ги претстави CB650F и CBR650F

Хонда направи голем број промени и ги обнови моделите CB650F и CBR650F за 2018 година. Новите верзии се со мотори од 649 кубни см. Поставката...

Хонда ги претстави моторите за сезоната 2017 во МотоГП (ВИДЕО)

Хонда официјално ги претстави моторите за сезоната 2017 во МотоГП, чиј дизајн останува речиси непроменет во однос на својот претходник. Хонда имаа тежок старт на предсезонските...

Јамаха ги претстави моторите за новата сезона во МотоГП (ВИДЕО)

Јамаха беше првиот конструктор во МотоГП, кој ги покажа машините на своите пилоти – Валентино Роси и Маверик Виналес за претстојната 2017 сезона. На специјалната церемонија...

Новата Јамаха XSR900 Abarth започна да се продава онлајн (ФОТО+ВИДЕО)

Новиот Јамаха XSR900 Abarth, започна да се продава онлајн во 17:00 часот по централно европско време на 17-ти јануари 2017 година, каде ќе се...

Ова се новите правила во МотоГП (ВИДЕО)

МотоГП ќе покаже нов автоматски систем за идентификација на гумите на мотоциклистите во сезоната 2017, која ќе може да се следи од навивачите, како...

Познати се сите возачи во следната сезона во МотоГП

Со денешната вест дека Карел Абрахам заминува кај Аспар Дукати следната година, стартот за сезоната 2017 во Светскиот шампионат во мотоциклизам е завршен. Јамаха ќе...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kawasaki лансираше нов модел

Еден од најеминентните производители на мотоцикли, Kawasaki во рамките на EICMA салонот кој се одржа во италијанскиот град Милано го претстави новиот модел Z400. Z400...