Саеми

Топ 10 нови автомобили претставени на саемот во Пекинг (ВИДЕО)

Од 25 април па се до 4 мај во главниот град на Кина се одржува најголемиот саем за автомобили на азијско тло. Поради брзорастечкиот...

Пекинг 2018: Официјална премиера на Skoda Kamiq

  По специјалната премиера на новиот Touareg како и претходно најавените SUV модели чија целна група е пазарот во Кина, Skoda, објави дека од 2020...

BMW со редуциран настап на саемот во Франкфурт

Автомобилските саеми во последните години губат на популарност. Откако Opel, Peugeot, Nissan, Honda и многу други авто производители објавија дека ќе отсуствуваат од некои...

VW Touareg со наградата “Super Star” на саемот во Загреб

Овогодинешната "Super Star" награда која традиционално се доделува на најдобриот автомобил во рамките на саемот за автомобили во Загреб му припадна на новиот VW...

Видео од саемот за автомобили во Загреб

По саемот во Белград кој се одржа минатиот месец, уште еден голем регионален саем на автомобили оваа пролет. Станува збор на саемот за автомобили...

Audi RS5 со северноамериканско деби во Њујорк

RS5 е адутот на Audi на претстојниот саем во Њујорк. Со веќе позната дизајнерска филозофија, но и со 2.9 литарски V6 мотор кој овозможува забрзузвање...

Феноменалниот концепт на Genesis освојува во Њујорк

 Дефинитивно еден од најдобрите штандови на претстојниот саем во Њујорк е оној на Genesis. Највпечатлив модел кој ги освои не само медиумите туку и...

Саемот во Париз без Nissan, Ford, Mazda, Volvo…

Откако Jaguar, Land Rover, Porsche и Mazda не настапија во Детроит, Opel во Женева, а Mercedes и BMW објавија дека нема да настапат на...

Најава на саемот во Загреб

По саемот во Белград, уште еден голем регионален саем на автомобили оваа пролет. Станува збор на саемот за автомобили во Загреб, најголем во Хрватска,...

Kia K900 со саемско деби во Њујорк

Откако пред две недели беше премиерно претставен во Јужна Кореа, Kia на претстојниот саем во Њујорк ќе го претстави најновиот модел именуван како K900. Со...

Денес започнува саемот за автомобили во Њујорк: 14 светски и 16...

Денеска во Џејвиц центарот во Њујорк за почнува вториот по големина саем за автомобили во САД, саемото во Њујорк. Со традиција уште од 1900...

И BMW се откажува од Детроит

По Mercedes-Benz, и BMW одлучи да го скокне наредното издание на Интернационалниот саем за автомобили кој во јануари традиционално се одржува во Детроит. Оваа...

500 Urbana Edition со деби во Њујорк

На претстојниот саем за автомобили во Њујорк кој започнува на 30 март италијанскиот производител Fiat ќе ја претстави специјалнaта изведба наречена Urbana Edition. Она што...

Топ 20 најкул автомобили кои ќе бидат претставени на саемот во...

На 30 март започнува саемот за автомобили во Њујорк кој покрај Детроит е најголемиот кој се одржува на американско тло. Вкупно 14 светски премиери...

Top Speed репортажа од саемот за автомобили во Белград (ВИДЕО)

Од 22 па се до 28 март во Белград се одржува најголемиот регионален саем за автомобили, мотоцикли и авто галантерија. На годинешниот саем се...

Денеска започнува саемот за автомобили во Белград

Денеска во Белград започнува најголемиот саем за автомобили и мотоцикли во регионот. Шестиот саем за автомобили “DDOR BG Car Show” и 12от саем за...

Alfa Romeo на саемот во Женева (ВИДЕО)

Alfa Romeo на претстојниот саем за автомобили во Женева не понуди нов модел, но сепак, италијанскиот производител ги претстави Nring изведбите на постоечките модели...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kawasaki лансираше нов модел

Еден од најеминентните производители на мотоцикли, Kawasaki во рамките на EICMA салонот кој се одржа во италијанскиот град Милано го претстави новиот модел Z400. Z400...