F1

Формула 1 се враќа во Франција

Трката за Гран При на Франција ќе се врати во календарот на Формула 1 од 2018 година по 10 сезони пауза. Трката ќе се...

Еве кој најмногу претекнуваше изминатата сезона во Ф1

Холандскиот тинејџер кој изненади во Формула 1 Макс Верстапен е првак по претркувања за сезоната 2016 според статистиката на Пирели. Тој оствари 78 претркувања...

Маса би можел да продолжи во Формула 1

Фелипе Маса кој во моментов се повлече од Формула 1, би можел да направи враќање на патеката со Вилијамс за уште една година поради...

Квајт: “Во Формула 1 нема пријатели”

Даниел Квајт призна дека ова беше една од сезоните во Формула 1, кои не би сакал да ја запамети и сака да ја остави...

Квајт и следната сезона во Формула 1

Формула 1 тимот на Торо Росо го продолжи договорот на рускиот пилот Даниел Квајт и за следната сезона - 2017 во Формула 1. Иднината на...

Хамилтон победи во Мексико, Розберг втор

Пилотот на МерцедесЛуис Хамилтон победи на трката за ГН на Мексико на патеката „Ерманос Родригез“. Британецот стигна до осмата победа во сезоната, и сега...

Макс Верстапен влезе во книгата на гинисови рекорди

Макс Верстапен влезе во книгата на гинисови рекорди со триумфот од Гран При на Шпанија оваа сезона. Пилотот на Ред Бул стана најмладиот победник...

Генералниот пласман во Формула 1 по трката во САД

Луис Хамилтон кој успеа да се избори за пол-позиција во квалификации за Гран При на САД на патеката “Остин” со клубскиот колега во тимот...

Ботас останува во Вилијамс, а познат е и наследникот на Маса

Финскиот пилот Валтер Ботас од Вилијамс ќе вози и следната година за овој тим. Ботас вози за Вилијамс во Формула 1 од 2013 година. Клубски пилот...

На овие патеки ќе се вози следната сезона Формула 1

Објавен е конечниот список на патеки на кои ќе се вози следната сезона од Формула 1. По подолг период во 2017 година ќе отсуствува...

Гигантски гуштер за време на Ф1 тренинг (ВИДЕО)

Гигантски гуштер се појави на патеката Maрина Беј за време на тренинг сесијата за големата награда на Сингапур. Гуштерот ја "пресече" патеката, а истиот...

Погледнете како изгледа рекордерот за најбрз пит-стоп во Ф1 (ВИДЕО)

Оваа сезона Ф1 тимот на Вилијамс го држи рекордот за најбрз пит-стоп. За да ја задржат добрата форма тие непрестанато тренираат и сега ни...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...