Останати спортови

Нико Розберг отвори академија за возачи

Поранешниот F1 шампион, Нико Розберг отвори школа за возачи чија основна цел пронаоѓање и подршка на нови таленти во мото спортот. Розберг оваа академија...

Серхио Рамос на тренинг со Фиќо (ВИДЕО)

Капитенот на Реал Мадрид и еден од најдобрите одбранбени фудбалери во светот, Серхио Рамос на денешниот тренинг дојде со Фиат 600 или попознато како...

Масерати и Алфа Ромео заинтересирани за Формула Е

Претседателот на Ферари и извршен директор на Фиат-Крајслер Серџо Маркионе изјави дека Ферари нема да го следи Мерцедес во Формула Е, но тоа може...

Сајнц и Валкнер апсолутни победници на Дакар

Карло Сајнц и Peugeot се победници на овогодинешното издание на релито Дакар. По 14 извозени етапи, Сајнц го освои првото место пред катарецот Ал Атија од...

Млад талент на Ферари ја освои титулата во Формула 2

Младиот талент на Ферари Шарл Леклер ја освои титулата во Формула 2 три кола пред крајот на сезоната по победа на шпанската патека "Херез". Леклер...

Официјално: Ауди се врати во Формула Е

Ауди и официјално станува конструктор во Формула Е. Германскиот конструктор ги напушти светските серии по издржливост на крајот на минатата година по 18 успешни...

Формула Е и “24-те часа на Ле Ман” се избегнаа за...

Два од шампионатите во моторниот свет - Формула Е и светските серии по издржливост (WEC), успеаја да избегнат поклопување во тркачките календари во следната...

Порше со трета победа по ред на “24-те часа Ле Ман”

Тимот на Порше со број 2, составен од Тимо Бернхард, Брендан Харт и Ерл Бамбер стигнаа до трета последователна победа за конструкторот во 85-тото...

Овој автомобил Фернандо Алонсо би го возел до крајот на животот...

Официјалниот сајт на Формула 1 објави интересно интервју со пилотот на Мекларен, Фернандо Алонсо, во кое шпанецот беше запрашан ако може да вози само...

Петерхансел го освои Дакар и стана најуспешниот во историјата

Себастијан Лоеб ја освои последната фаза од релито Дакар, но само со 19 секунди предност, што не беше доволно за да го претекне Стефан...

Еве што возат ѕвездите на Барселона

Сигурно сте се запрашале какви автомобили возат познатите фудбалери. Во продолжение ви откриваме какви автомобили возат фудбалерите на Барселона - еден од најтрофејните екипи...

Тојота со целосно нов Хилукс ќе цели кон врвот на Дакар...

Полесен, побрз, нов, вака Тојота го најави пик ап-от со кој ќе се натпреварува на релито Дакар 2017 година. Новиот Хилукс ќе тежи 1,100...

Објавена рутата за Дакар 2017

И официјално е објавена рутата за релито Дакар 2017. За прв пат дел од трките од ова рели ќе се возат во Парагвај која...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...