Тестови

Видео тест: Lamborghini Urus

Lamborghini Urus е еден од најпопуларните ултра луксузни SUV возила на италијанскиот бренд. Urus, кој е прв SUV на Lamborghini, стана вистински бестселер благодарение...

Toyota Auris – први тестови

На саемот во Женева кој се одржа во март годинава вистинска атракција беше новиот Auris. Третата генерација на овој јапонски модел покрај одличниот, поагресивен...

Тест: Kia Stonic – повеќе од само мал SUV

Kia Stonic заедно со Stinger се моделите кои јужнокорејскиот авто производител ги објави минатата година и веднаш го привлече вниманието на љубителите на автомобилизмот....

Рено Каптур vs Пежо 2008 – Француска битка за врвот

Се појавија во 2013 и за кратко станаа хит. Единствениот сегмент во кој француските производители може слободно да кажат дека владеат е сегментот на...

Фиат 500X vs Џип Ренегејд – иста крв за да бидат...

Популарноста на квази теренците како што повеќето авто критичари би рекле, не ја одмина ниту FCA групацијата. Можеби нешто подоцна во однос на конкуренцијата,...

Први тестови на Алфа Ромео Стелвио (ВИДЕО)

Претставен на Авто саемот во Лос Анџелес во ноември минатата година, Стелвио за кратко време ги освои срцата на сите Алфисти. Како модел кој...

Car Buyer ја тестираше Киа Ниро: Конкуренцијата има зошто да се...

Ниро е најновиот модел на Киа. Овој автомобил кој спаѓа во сегментот на субкомпактни СУВ дебитираше како концепт на саемот во Франкфурт во 2013...

Мазда Мијата vs Фиат 124 – Доби ли Мазда нож во...

Најочекуваните модели на Фиат и Мазда оваа година беа новата 124 и MX-5 попозната како Мијата. Нивниот дизајн долго време се криеше, па недостатокот...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Kawasaki лансираше нов модел

Еден од најеминентните производители на мотоцикли, Kawasaki во рамките на EICMA салонот кој се одржа во италијанскиот град Милано го претстави новиот модел Z400. Z400...