Uncategorized

АМСМ со насока за користење на новата делница Демир Капија –...

Новата делница Демир Капија - Смоквица не е толку лесно за наоѓање, а со тоа и користење. Откако понеделникот беше официјално пуштена во употреба новата...

Skoda со нов, мал и нискобуџетен SUV за пазарот во Кина

Volkswagen групацијата е решителна да завладее со пазарот во Кина особено во SUV сегментот. По специјалната премиера на новиот Touareg како и претходно најавените...

ФОТО: Најгугланите авто брендови во САД

Американското општество никогаш не било поподелено отколку сега. Изразената поделба можеме да ја видиме на мапата на која се прикажани најпребаруваните авто брендови во...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...