Вести

Изречена затворска казна за враќање на километража!

Купувањето на половен автомобил може да биде проследено со многу скриени стапици поставени од страна на продавачот односно препродавачот. Удрено-фарбано, скриен ремонт на возилото,...

Минатата недела 284 непрописно паркирани возила

Општина Центар заедно со ЈП Паркинзи на Општина Центар и во соработка со Сообраќајната полиција минатата недела санкционираше 284 непрописно паркирани возила кои го...

Nissan го намалува производството во Јапонија

Nissan времено ќе го намали производството на автомобили во фабриката во Кјуши, Јапонија поради коронавирусот. Овој вирус кој се појави пред речиси два месеци предизвика...

РКЕ: Од ноќеска повторно поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) на денешната седница донесе одлука за утврдување на малопродажните цени на горивата за наредните седум дена. Според новата одлука од...

РКЕ: Од ноќеска поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) на денешната седница донесе одлука за утврдување на малопродажните цени на горивата за наредните седум дена. Според новата одлука од...

РКЕ: Од ноќеска поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) на денешната седница донесе одлука за утврдување на малопродажните цени на горивата за наредните седум дена. Според новата одлука од...

Volvo со рекордна продажба во 2019 година

Изминатата 2019 година за Volvo беше и повеќе од добра. Во текот на целата година продаде 705.452 возила ширум Светот. Тоа е најдобар резултат...

Забрана за влез на товарни возила во Грција поради очекувано невреме

Утре (05.01.2020) од 05 часот наутро па се до понеделник (06.01.2020) на полноќ влезот за товарни возила во Грција ќе биде забранет. Министерството за внатрешни...

Од 8 јануари поскап паркинг во Општина Центар

Советниците во Општина Центар едногласно ја изгласаа одлуката за поскапување на паркинг услугите на општинските паркинзи на Општина Центар. Поскапувањето започнува од 8 јануари,...

Cabrio & Coupe Premium Life го објави планот за следната година

Cabrio & Coupe Premium Life клубот ја донесе програмата на активности за следната календарска година. За следната година се планирани четири возења. Едно од нив...

Opel Corsa добитник на наградата “Autobest” за 2020 година

Стручното жири составено од претставници од 31 земјаа од Европа по 17-ти пат ја доделија наградата Autobest. Овогодинешната награда припадна на новата генерација на...

AutoKlub.mk добитник на втора награда за “Сајт на годината 2019” во...

Големо е задоволството кога некој ќе го награди трудот и ентузијазмот вложен во autoklub.mk, како интернет страна чија цел е информирање на читателите за...

Санкционирани 263 непрописно паркирани возила во Општина Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје за една недела санкционираа 263 непрописно паркирани возила кои го попречувале...

РКЕ: Цените на горивата остануваат исти

Регулаторната комисија за енергетика на денешната редовна седница донесе одлука за неменување на малопродажни цени на горивата Тоа значи дека цените кои важеа денеска...

МВР триеше раце викендов – пишани над 150 казни

Министерството за внатрешни работи имаше полни раце работа претстојниот викенд издавајќи над 150 казни. Како што стои во соопштението на МВР, во саботата и неделата...

Ова се финалистите за автомобил на годината во Северна Америка

Организацискиот одбор на наградата “Автомобил на годината” ги објави кандидатите кои влегоа во финалниот круг за најдобар автомобил во Северна Америка за 2020 година. Традиционално,...

Alfa Romeo се откажува од моделите 8C и GTV?

Alfa Romeo никако да се врати на старите, славни патеки од 80-те и 90-те години на минатиот век. По неколкуте одложувања и неуспешни спроведувања...

Излезе повикот за субвенционирање на купување и вградување на плински уреди

Министерството за економија го објави повикот за субвенционирање на дел од трошоците за купување и вградување на уред за погон на ТНГ, метан или друг...

Денеска посебен сообраќаен режим во Скопје

Како и вчера така и денес, поради верскиот празник Задушница, на гробштата во Бутел, Камник и Ѓорче Петров ќе има посебен сообраќаен режим, информираат...

Денес и утре изменет сообраќаен режим во Скопје

Денес (сабота) и утре (недела) во Скопје ќе има изменет сообраќаен режим. Причина за ова се дводневните трки во организација на Автомобилската федерација на...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани со овој државник остануваат да се кажуваат и по 40...