Вести

Ова се најдобрите пилоти во Формула 1 според Монтоја

Хуан Пабло Монтоја никогаш не се срамел да изрази мислење, без разлика дали станува збор за интервјуа или на патеката. Според поранешниот пилот на...

Официјално: Ферари ќе го задржи Фетел, но не и Раиконен

Претседателот на Ферари Серџо Маркионе изјави во Австрија, дека раководството е подготвено со новиот договор на Себастијан Фетел и чекаат четирикратниот шампион да донесе...

Лауда: “Ореолот е грешка”

Според Ники Лауда одлуката на раководството на Формула 1 следната година да го воведе ореолот како задолжителен е грешка. Лауда изјави дека спортот може...

Q2 со пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот (ВИДЕО)

Сосема очекувано, Ауди Q2 доби пет ѕвезди на Еуро НКАП тестот. Со скор од 86% во однос на безбедноста на децната, Q2-та е најдобра...

Aston Martin го подготвува Rapide AMR

Минатата година на саемот во Женева, Aston Martin ја лансираше својата AMR линија на автомобили која се карактеризира со високи перформанси, повеќе опрема и...

Пекинг 2018: Официјална премиера на Skoda Kamiq

  По специјалната премиера на новиот Touareg како и претходно најавените SUV модели чија целна група е пазарот во Кина, Skoda, објави дека од 2020...

Mercedes во првата половина од оваа година со продажба како никогаш...

Mercedes-Benz во првата половина од годината продаде повеќе возила од кога и да е. Од почетокот на годината до потрошувачите ширум светот беа доставени...

Volkswagen ја покажа новата Jetta и потсети како таа напредуваше низ...

Volkswagen ја претставија целосно новата Jetta за 2019 година. Која е лесна за управување, паметна, тивка и практична. Тоа е седмата генерација на компактниот...

Автобус излета од мост во Кина (ВИДЕО)

Сите 13 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Кина откако возач на автобус изгубил контрола и излетал со автобусот низ мостот по што паднал...

Латвала донесе прва победа од 1999 година за Тојота

Јари-Мати Латвала победи на рели Шведска со Тојота, за кои ова е прв успех од 1999 година. Минатиот месец тие се вратија во Светскиот...

Дебитант победи во квалификациите на Асен

Дебитант во кралската класа оваа година Јован Жарко ги победи Марк Маркез, Данило Петручи и Валентино Роси, Скот Рединг и Јонас Фолгер во напнатата...

Маркез победник и во Германија

Светскиот шампион во MoтоГП Марк Маркез ја забележа осмата победа во кариерата на германската писта "Заксенринг", завршувајќи со предност од 3 секунди во однос...

Хас бара оштета од ФИА

Хас се надеваат да бидат финансиски обесштетени во износ од 750 000 долари (500 000 фунти) поради штетите што беа нанесени на болидот при...

Kia K900 со саемско деби во Њујорк

Откако пред две недели беше премиерно претставен во Јужна Кореа, Kia на претстојниот саем во Њујорк ќе го претстави најновиот модел именуван како K900. Со...

BMW со нова дигитална инструментална табла (ФОТО)

BMW во рамките на Digital Day 2018 ја објави новата, целоснодигитална инструментална табла која располага со најновиот BMW 7.0 оперативен систем. По примерот на Volkswagen...

Продажбата на PSA со пораст од 38%

Со одлични продажни перформанси за првата половина од годината се пофалија на PSA Групацијата. Како што соопштуваат оттаму, во првите шест месеци продадени се...

Bugatti го претстави новиот модел Divo

По долгата најава и тизер материјалите, францускиот производител на ултра луксузни и брзи автомобили Bugatti премиерно го претстави најновиот модел Divo. Divo кој се темели...

ОВА СЕ ЦЕНИТЕ ЗА НОВАТА ЏУЛИЈА

ФЦА денес официјално ги објави цените за новата Алфа Ромео Џулија. Така доколку сакате да ја имате новата Алфа во вашите гаражи тогаш ќе...

Розберг: “Хамилтон ме направи посилен”

Новиот шампион во Формула 1, Нико Розберг, призна дека му било многу тешко да го надмине својот гнев кон Луис Хамилтон и да се...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кога и каде се треба да се користат светлата во сообраќајот?

Овој период во време кога видливоста е драстично намалена, што поради краткото трање на денот што поради зимските услови, (не)користењето на светла значително влијае...