Новитети

Спектакуларно претставување на рестилизиран FIAT 500X

Во срцето на Торино токму онаму каде што и започна приказната за Fiat, италијанскиот производител ја претстави новиот рестилизиран 500X. На заштитниот знак на поранешната...

Bugatti го претстави новиот модел Divo

По долгата најава и тизер материјалите, францускиот производител на ултра луксузни и брзи автомобили Bugatti премиерно го претстави најновиот модел Divo. Divo кој се темели...

Погледнете која компанија има најголем профит од продаден автомобил, а која...

Во последниве години, повеќето производители на автомобили се трудат да ги подобрат своите перформанси за поголема профитабилност. На пример Нисан, го намали своето производство...

Тизер видео за новиот BMW X7

Во пресрет на официјалната премиера и стартот на продажбата, BMW објави тизер видео од моделот X7. Долго најавуваната X7-ца на германскиот производител како концепт беше...

Запознајте го Ауди Q8

Ауди Q8 ја комбинира елеганцијата на луксузен купе со четири врати со практична функционалност на голем СУВ модел. Богато опремен, со голема поврзаност и...

Мерцедес со стил ќе ја претстави втората генерација на G-Class

Mercedes G-Class изгради карактер со годините, а денес е една од оние машини кои излегле од власта и станаа легенди. По серијата помали надградби...

Ова е првиот електричен автомобил на Porsche

Порше го покажа електричниот автомобил со име Тајкан. Револуционерниот дизајн че биде лансиран во 2019 година. Според зборовите на извршниот директор на компанијата Оливер Блум,...

БМВ започна со производство на Серија 8 купе

На почетокот на оваа недела во фабриката на BMW Group во Динголфинг започна производството на новиот BMW 8 Серија Купе. Спортскиот автомобил го означува...

Трета година по ред! Ова е најпродаваниот спортски автомобил

Глобалната побарувачка за новиот Форд Мустанг 2018 година значеше најпродаван спортски автомобил во светот веќе трета година по ред. Глобалните регистрации на овој автомобил...

Volkswagen ја покажа новата Jetta и потсети како таа напредуваше низ...

Volkswagen ја претставија целосно новата Jetta за 2019 година. Која е лесна за управување, паметна, тивка и практична. Тоа е седмата генерација на компактниот...

Ова е новата генерација на Мини

Со стилски обновена визија и сеопфатна модернизирана опрема британскиот производител на автомобили MINI нагласува атрактивност на своите модели во сегментот на мали автомобили. Надградба на...

Испорачан првиот McLaren Senna

И официјално од фабриката на McLaren во Вокинг беше испорачан првиот примерок на McLaren Senna суперавтомобилот. Како што соопштија од производителот, првиот автомобил со шасија...

Новото Porsche 911 пристигнува кон крајот на годината

Новото Porsche 911 кое воедно ќе биде замена за успешната серија 991 која се појави на пазарот во 2012 година, а беше редизајнирана во 2015...

Lamborghini Aventador SVJ “истрча” Nirburgringu

Lamborghini преку видео на својот официјален YouTube канал објави видео со кое го потврди доаѓањето на специјалната SVJ изведба на Aventador. Со ова за прв...

AutoBild со најава на кабрио изведбата на BMW Серија 8

Откако минатата година го претстави концептот, а оваа година и продукциската изведба, BMW планира и кабрио изведба на новата серија 8. На најпопуларниот германски магазин...

AutoBild со најава за новиот SUV на Alfa Romeo

Угледниот германски авто магазин AutoBild објави видео преку кое го најавува најновиот SUV на Alfa Romeo. Според овој магазин, новиот SUV ќе пристигне во...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...