Новитети

Нема мислења за прикажување

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

F1: Потврден календарот за сезоната 2019

Организациониот одмор на F1 и официјално го потврди календарот за новата сезона. Според планот, новата, 70та сезона ќе започне на 17 март со трката...