Новитети

Познати цените на новиот Peugeot 508

Peugeot на овогодинешниот саем во Женева ја претстави новата генерација на 508. Токму овој модел беше вистинска ѕвезда на овој саем и кратко му...

Купе изведбата на Tiguan пристигнува следната година

SUV инвазијата на Volkswagen групацијата никако да запре. По бројните SUV изведби на VW, Skoda и Seat, германската групација објави дека купе изведбата на...

AutoBild ја најави новата генерација на Audi A1

Еминтентниот германски авто магазин AutoBild објави видео преку кое ја најавува новата генерација на Audi A1. Новата, втора генерација на А1 доаѓа со повеќе новитети....

Видео најава за новиот Rolls Royce Cullinan

Во пресрет на официјалната премиера која ќе се одржи на 10 мај, на интернет, поточно официјалниот YouTube канал на Rolls Royce се појави видео...

AutoBild: Alfa Romeo 6C доаѓа 2020 година

По бројните најави од почетокот на годината поврзани со новиот алфин модел 6С, германскиот AutoBild објави подетални информации и околу изгледот и околу техничките...

BMW го претстави iX3 концептот (ВИДЕО)

Германскиот производител BMW на претстојниот саем во Пекинг ја претстави електрифицираната изведба на X3 која ќе ја носи назнаката iX3. Без многу естетски разлики...

Пекинг 2018: Официјална премиера на Skoda Kamiq

  По специјалната премиера на новиот Touareg како и претходно најавените SUV модели чија целна група е пазарот во Кина, Skoda, објави дека од 2020...

Pininfarina со два концепти на саемот во Пекинг

Една од најпознатите дизајнерски куќи во светот која се прослави со безвременските дизајни за Ферари, Pininfarina, на претстојниот саем во Пекинг претстави две концепт...

Honda со брендот EV брендот Everus на саемот во Пекинг

Јапонскиот производител Honda на претстојниот саем во Пекинг премиерно ќе го претстави својот EV бренд наречен Everus. Под капата на овој бренд, Honda планира...

Аudi со тизер за новиот Q8

Веќе неколку месеци германскиот производител Audi ја тестира најновата генерација од Q8. Веќе се појавија неколку фотографии, но Audi на својата официјална Facebook страна...

PSA Групацијата и Huawei го открија своето прво CVMP возило

DS 7 CROSSBACK е првото возило на групацијата  PSA кое користи платформа наречена "Поврзана модуларна платформа за возила" (CVMP) и е опремена со Huawei...

Уште еден кинески автомобил претставен во Европа

Иако сите погледи се насочени кон претстојниот саем во Пекинг поради што многу светски производители објавуваат тизер видеа од премиерите, кинеската компанија Byton претстави...

BMW со тизер видео ја најави премиерата на BMW iX3

Откако претходно годинава го најави својот план кој предвидува воведување на 25 нови целосно електрифицирани автомобили до 2025 година, на претстојниот саем во Пекинг,...

Тоа е SUV, тоа е и седан, тоа е новиот Mercedes-Maybach

На претстојниот саем во Пекинг Mercedes-Benz ќе го претстави најновиот Maybach, ултра луксузниот хибриден SUV. Невообичаен дизајн, кој ги има сите карактеристики на SUV...

Седанската изведба на A класата дебитира во Пекинг

Откако на почетокот на годината беше претставена новата генерација на хечбек изведбата на А класата, Mercedes Benz на претстојниот саем во Пекинг премиерно ќе...

Спортската GR верзија на Auris пристигнува наскоро

На саемот во Женева кој се одржа во март годинава вистинска атракција беше новиот Auris. Третата генерација на овој јапонски модел покрај одличниот, поагресивен...

BMW со нова дигитална инструментална табла (ФОТО)

BMW во рамките на Digital Day 2018 ја објави новата, целоснодигитална инструментална табла која располага со најновиот BMW 7.0 оперативен систем. По примерот на Volkswagen...

(ВИДЕО) Suzuki Swift Sport

Се појавија првите официјални видеа и фотографии од спортската изведба на Suzkuki Swift. Екстериерно без многу измени, но со помоќен агрегат под хаубата. Спортската изведба...

Претставена новата Lada Vesta Cross (ВИДЕО)

Рускиот производител АвтоВАЗ и официјално ја претстави долгоочекуваната крос изведба на Lada Vesta. Со овој модел Lada за прв пат влегува во водите на...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

F1: Потврден календарот за сезоната 2019

Организациониот одмор на F1 и официјално го потврди календарот за новата сезона. Според планот, новата, 70та сезона ќе започне на 17 март со трката...