Новитети

Новата Серија 7 од БМВ е “дојдена од иднината”

Да управуваш возило, стоејќи пред него на паркингот, и само со гестови како диригент, да менуваш, да подесуваш додека возиш, се некои од работите...

Ауди Q8 дебитира во Детроит

Марк Лихте, директорот за дизајн на Ауди и официјално објави дека концептот Q8 на Ауди своето деби ќе го има на авто саемот во...

БМВ ја претстави новата Серија 5 (ВИДЕО)

БМВ ја претстави новата Серија 5, како најуспешен бизнис седан на светот, заедно со спортски BMW M Performance модел. Новата BMW M550i xDrive ќе ја...

Ова е најбрзиот камион во светот (ВИДЕО)

Најбрзиот камион во светот, "The Iron Knight", можете да го запознаете и разгледате внимателно во следново видео. Примерокот на Волво сруши два светски рекорди во...

БМВ ја покажа новата 6-ка

Од 40 години комбинацијата помеѓу динамика и луксуз БМВ ја покажа новата 6. Во 1976 година дебитира во Серија 6 Купе од првата генерација што...

Артеон е наследникот на Фолксваген ЦЦ

Германскиот производител на автомобили Фолксваген ги објавив првите фотографии од прототипот Артеон. Артеон всушност е наследник на премиум моделот ЦЦ и со овој модел...

Опел ги претстави официјалните фотографии од новата Инсигниа

"Мирна вода брег рони" оваа изрека е можеби најдоброто објаснување за позитивниот шок што Опел Инсигниа го приреди. Без многу најави и шушкања Опел...

Конечно Алфа Ромео го презентираше новиот модел Стелвио

Конечно! Претставен е долгоочекуваниот СУВ на Алфа Ромео, Стелвио. На свечена церемонија во рамките на авто шоуто во Лос Анџелес пред бројни новинари беше...

Ова е новата Киа Рио

Претставена е новата Киа Рио со пет врати. Цените се уште треба да се потврдат, но досегашната Рио е една од најевтините мали автомобили -...

Ова е најмоќната Е-Класа на Мерцедес

АМГ стана бизнис лимузината на Мерцедес во најмоќната E-класа на сите времиња со следната генерација E 63 4MATIC + и E 63 S 4MATIC...

Еве го првиот пикап од Мерцедес

Со концептот X-класа, претставен во Стокхолм, Mercedes-Benz дава конкретна идеја за својот прв пикап. Тој ќе ги комбинира најдобрите квалитети како: моќност, функционалност, издржливост...

Новата Инсигниа веќе влегува во последната развојна фаза (ВИДЕО)

Новиот Опел Инсигниа Гранд Спорт во моментов е при крајот на последната развојна фаза. Таа е базирана целосно на нова архитектура и има значително...

Јамаха ја претстави новата R6 (ВИДЕО)

Со повеќе од 160 000 мотоцикл продадени во Европа и освоени три титули во Светскиот Суперспорт шампионат во последните 7 години - YZF-R6 е...

БМВ со X2 го освои Париз

Несомнено еден од најпривлечните штандови на авто саемот во Париз го има еден од најпривлечните новитети. Станува збор за субкомпактниот кросовер БМВ X2. Поспортски...

Тојота со целосно нов Хилукс ќе цели кон врвот на Дакар...

Полесен, побрз, нов, вака Тојота го најави пик ап-от со кој ќе се натпреварува на релито Дакар 2017 година. Новиот Хилукс ќе тежи 1,100...

Во ноември официјалното претставување на првиот СУВ на Алфа Ромео

Алфа Ромео својот прв СУВ и официјално ќе го претстави на претстојниот саем во Лос Анџелес кој ќе се одржи од 15ти до 18ти...

Шкода го презентираше Кодијак

Откако пред скоро една година беше објавено дека и Шкода ќе лансира СУВ модел и ќе го носи името Кодијак, сепак дури пред неколку...

Москва 2016: Лада со нови модели во освојување на нови пазари

АвтоВаз, производителот на легендарната Лада на авто саемот во Москва презентираше нови седум модели. Овие модели кои се очекува да влезат во сериско производство...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

F1: Потврден календарот за сезоната 2019

Организациониот одмор на F1 и официјално го потврди календарот за новата сезона. Според планот, новата, 70та сезона ќе започне на 17 март со трката...