Вести

Акција на МВР – исконтролирани 188 возачи, 25 возеле под дејство...

Министерството за Внатрешни работи во соопштение за јавноста информираше дека во текот на ноќта спроведоле контрола на територијата на градот Скопје. Како што соопштуваат од...

Третата генерација на Citroen C1 ќе биде електричн

Четири години откако премиерно беше претставена втората генерација, францускиот производител Citroen како и самата PSA Групација работи на новата, трета генерација на најмалиот во...

Познати се кандидатите за “Светски автомобил на годината” за 2019

Жирито за избор на Светски автомобил на годината за 2019 година ја објави листата на кандидати кои учествуваат во овој избор. Како и претходните...

Започна производството на електричниот Audi E-Tron

Во фабриката на Audi во Брисел и официјално започна производството на електричниот SUV модел Е-Tron и покрај тоа што премиерата на овој модел се...

Спектакуларно претставување на рестилизиран FIAT 500X

Во срцето на Торино токму онаму каде што и започна приказната за Fiat, италијанскиот производител ја претстави новиот рестилизиран 500X. На заштитниот знак на поранешната...

Од ноќеска поскапуваат горивата

По денешната редовна седница, Регулаторна комисија за енергетика донесе одлука за зголемување на цената на горивата. Така според одлуката од ноќеска на полноќ Еуросупер БС-95...

Петиција: Воведување на камерите за задолжителна опрема на автомобилите

Секојдневно сме сведоци на бројни сообраќајни незгоди кои за жал завршуваат со смртни последици. Секојдневно сме сведоци на бројни прекршоци кои може да предизвикаат...

Bugatti го претстави новиот модел Divo

По долгата најава и тизер материјалите, францускиот производител на ултра луксузни и брзи автомобили Bugatti премиерно го претстави најновиот модел Divo. Divo кој се темели...

Сите автомобили од Формула Е ставени на продажба

Очекуваната петта сезона на Формула Е со новата генерација електрични болиди наближува и тимовите гледаат самоуверено во иднината. Со новиот голем чекор во шампионатот...

Toyota повлекува два модели од понудата

Јапонскиот производител Toyota објави дека од својата понуда ги повлекува моделите Verso и Avensis. Првиот модел иако повлечен од најголемиот дел од пазарите во Европа,...

Lotus прославува 70 години

Со адреналинско возење преточено во речиси едно минутно видео, Lotus прославува 70 години постоење. На приватната тест стаза на Lotus во Хетел, британскиот производител...

Ердоган забрани американските автомобили да се продаваат во Турција

Уште една трговска војна започна на штета на автомобилската индустрија. По американско-кинеската економска војна која резултираше со зголемени царини за увозот на автомобили, на...

Во Швајцарија забранети неколку модели на автомобили

Властите во Швајцарија објавија дека повеќе нема да дозволуваат регистрирање на одредени дизелски модели на Mercedes и Porsche поради превисоки издувни нивоа на штетни...

Се сруши огромен мост во Италија, има жртви

Голема несреќа се случи денеска во Италија. Огромен мост кој поминува низ Џенова се сруши откако како што велат сведоци мостот бил погоден од...

Погледнете која компанија има најголем профит од продаден автомобил, а која...

Во последниве години, повеќето производители на автомобили се трудат да ги подобрат своите перформанси за поголема профитабилност. На пример Нисан, го намали своето производство...

Тизер видео за новиот BMW X7

Во пресрет на официјалната премиера и стартот на продажбата, BMW објави тизер видео од моделот X7. Долго најавуваната X7-ца на германскиот производител како концепт беше...

Запознајте го Ауди Q8

Ауди Q8 ја комбинира елеганцијата на луксузен купе со четири врати со практична функционалност на голем СУВ модел. Богато опремен, со голема поврзаност и...

Мерцедес со стил ќе ја претстави втората генерација на G-Class

Mercedes G-Class изгради карактер со годините, а денес е една од оние машини кои излегле од власта и станаа легенди. По серијата помали надградби...

Ова е првиот електричен автомобил на Porsche

Порше го покажа електричниот автомобил со име Тајкан. Револуционерниот дизајн че биде лансиран во 2019 година. Според зборовите на извршниот директор на компанијата Оливер Блум,...

БМВ започна со производство на Серија 8 купе

На почетокот на оваа недела во фабриката на BMW Group во Динголфинг започна производството на новиот BMW 8 Серија Купе. Спортскиот автомобил го означува...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...