Вести

Новата Инсигниа веќе влегува во последната развојна фаза (ВИДЕО)

Новиот Опел Инсигниа Гранд Спорт во моментов е при крајот на последната развојна фаза. Таа е базирана целосно на нова архитектура и има значително...

Јамаха ја претстави новата R6 (ВИДЕО)

Со повеќе од 160 000 мотоцикл продадени во Европа и освоени три титули во Светскиот Суперспорт шампионат во последните 7 години - YZF-R6 е...

Ауди отсега и “made in Mexico” (ФОТО)

Кон крајот на оваа година, најдоцна на почетокот на првиот квартал следната година, во продажба треба да биде достапна новата генерација на Ауди Q5....

“Најжешките” автомобили претставени во Париз

  10. Хонда Сивик 9. Мерседес АМГ ГТ Р 8. Инфинити КјуИкс 7. Мицубиши ГТ ПХЕВ 6. Порше Панамера 5. Ситроен Ц-Икспириенс 4. Мерседес АМГ ГТ 3. Рено Трезор 2. Ферари ЛаФерари Аперта   1. Мерседес Мајбах 6

БМВ со X2 го освои Париз

Несомнено еден од најпривлечните штандови на авто саемот во Париз го има еден од најпривлечните новитети. Станува збор за субкомпактниот кросовер БМВ X2. Поспортски...

Лада оди на продажба – Рено ќе биде новиот сопственик

АвтоВАЗ, компанија сопственик на најпродаваниот бренд на автомобили во Русија, легендарната Лада, наскоро добива нови сопственици. Руската гордост полека, но сигурно од доминантна руска...

Тојота со целосно нов Хилукс ќе цели кон врвот на Дакар...

Полесен, побрз, нов, вака Тојота го најави пик ап-от со кој ќе се натпреварува на релито Дакар 2017 година. Новиот Хилукс ќе тежи 1,100...

Во ноември официјалното претставување на првиот СУВ на Алфа Ромео

Алфа Ромео својот прв СУВ и официјално ќе го претстави на претстојниот саем во Лос Анџелес кој ќе се одржи од 15ти до 18ти...

Потврден датумот за авто саемот во Женева

87то издание на најпопуларниот саем за автомобили во Женева ќе се одржи во периодот од 9ти до 19ти март следната година. Оваа информација ја...

Шкода го презентираше Кодијак

Откако пред скоро една година беше објавено дека и Шкода ќе лансира СУВ модел и ќе го носи името Кодијак, сепак дури пред неколку...

Сеат Атека со пет ѕвезди на Еуро НКАП краш тестот (ВИДЕО)

Првиот СУВ на Сеат, Атека успешно го помина краш тестот на Еуро НКАП освојуваќи пет ѕвезди. Атека на тестот се покажа како автомобил со...

Алфа Ромео Џулија со најдобар скор на Еуро НКАП краш тестот...

Најновиот модел на Алфа Ромео, Џулија ги освои престижните пет звезди Euro NCAP  краш тестот благодарение на одличниот резултат од 98% за заштита на...

Москва 2016: Лада со нови модели во освојување на нови пазари

АвтоВаз, производителот на легендарната Лада на авто саемот во Москва презентираше нови седум модели. Овие модели кои се очекува да влезат во сериско производство...

Ауди А3 лидер во премиум компактниот сегмент

Ауди А3 и натаму е лидер во однос на продажбата на "Стариот Континент". Според последните податоци за продажба во Европската Унија, Ауди А3 иако...

ОВА СЕ ЦЕНИТЕ ЗА НОВАТА ЏУЛИЈА

ФЦА денес официјално ги објави цените за новата Алфа Ромео Џулија. Така доколку сакате да ја имате новата Алфа во вашите гаражи тогаш ќе...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...