Вести

Трета година по ред! Ова е најпродаваниот спортски автомобил

Глобалната побарувачка за новиот Форд Мустанг 2018 година значеше најпродаван спортски автомобил во светот веќе трета година по ред. Глобалните регистрации на овој автомобил...

Volkswagen ја покажа новата Jetta и потсети како таа напредуваше низ...

Volkswagen ја претставија целосно новата Jetta за 2019 година. Која е лесна за управување, паметна, тивка и практична. Тоа е седмата генерација на компактниот...

Со огромна брзина се заби во споменик, загина на лице место

Возач на шлепер DAF загина откако со голема брзина се заби во огромен споменик. Како што пренесуваат руските медиуми, од за сега непознати причини,...

Погледнете ја рекламата за VW Polo која е забранета во Велика...

Британското регулаторно тело за стандарди во рекламирањето во целост ја забрани рекламата на Volkswagen Polo поради демонстрација и поттикнување на опасно однесување на патиштата....

Ова е новата генерација на Мини

Со стилски обновена визија и сеопфатна модернизирана опрема британскиот производител на автомобили MINI нагласува атрактивност на своите модели во сегментот на мали автомобили. Надградба на...

Испорачан првиот McLaren Senna

И официјално од фабриката на McLaren во Вокинг беше испорачан првиот примерок на McLaren Senna суперавтомобилот. Како што соопштија од производителот, првиот автомобил со шасија...

На Филипини повторно се уништуваа луксузни автомобили

"Владата на Родриго Дуарте е решена да стави крај на криминалот во Филипини" беше насловот на веста објавена на средината на март годинава откако владата...

Полицијата му ги одзема табличките зошто пишуваше “Е** ПСД”

Полицијата во Романија одзема шведски регистарски таблички со ознаки "MUIE PSD". Причината за ваквиот потег на полицијата е тоа што оваа ознака преведена на...

Казна и одземање на возачката доколку возите со влечки

Казна од 50 евра па се до одземање на возачката на еден месец, ваква санкција може да ви изрече полицијата во Грција доколку ве...

Продажбата на PSA со пораст од 38%

Со одлични продажни перформанси за првата половина од годината се пофалија на PSA Групацијата. Како што соопштуваат оттаму, во првите шест месеци продадени се...

Карпа падна врз автомобил

Ако мислите дека на Балканот се наоѓаат најлошите патишта тогаш дефинитивно се лажете. Големи карпи на патиштата паѓаат и во Кина, а да биде уште...

Почина Маркијоне, човекот кој го спаси Fiat

На 66 годишна возраст во болница во Цирих почиња Серџо Маркијоне, до саботата прв човек на FCA и Ferrari. Маркијоне ќе остане запаметен како човекот кој...

Новото Porsche 911 пристигнува кон крајот на годината

Новото Porsche 911 кое воедно ќе биде замена за успешната серија 991 која се појави на пазарот во 2012 година, а беше редизајнирана во 2015...

РКЕ: Од ноќеска поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) на денешната седница донесе одлука за поевтинуваат на цената на горивата до денар и половина. Како што соопштуваат оттаму, новата цена...

Во првата половина од годината увезени 18.082 возила

Вкупно 18.082 половни возила се увезени во првата половина од година. Ова го покажуваат официјалните податоци објавени од страна на Царинската Управа на РМ. Според...

Тргнаа на летување, а летнаа во провалија…

„Тргнаа на летување, а летнаа во провалија... Иван (24) и Ана (19) го загубија животот сообраќајна незгода...“. Ова е пораката која осамна покрај наводно...

Lamborghini Aventador SVJ “истрча” Nirburgringu

Lamborghini преку видео на својот официјален YouTube канал објави видео со кое го потврди доаѓањето на специјалната SVJ изведба на Aventador. Со ова за прв...

Започна кампањата “Не летај, летувај”

Министерството за Внатрешни работи на РМ заедно со Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) започнаа нова кампања под мотото "Летувај, не...

Jeep и Alfa Romeo воведуваат пет годишна гаранција

По примерот на азијските производители, Jeep и Alfa Romeo воведуваат пет годишна гаранција на одредени модели. Целта на оваа одлука е да се убедат...

AutoBild со најава на кабрио изведбата на BMW Серија 8

Откако минатата година го претстави концептот, а оваа година и продукциската изведба, BMW планира и кабрио изведба на новата серија 8. На најпопуларниот германски магазин...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Синот на Михаел Шумахер потпиша со Ferrari

Синот по стапките на таткото. Мик Шумахер, синот на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер и официјално стана дел академијата на Ferrari. Официјализирањето на ова доаѓа...