Саеми

Ангела Меркел го посети штандот на Opel во Франкфурт

Германската канцеларка Ангела Меркел го посети саемот за автомобили во Франкфурт, а беше гостинка и на штандот на Opel. Таа таму се сретна со првите...

Hyundai 45 EV – инспириран од минатото создаден за иднината

На саемот во Франкфурт, Hyundai го претстави концептот 45 EV. Овој концепт е инспириран од моделот 45 Pony Coupe од 1974 година па по него...

ID.3 ја доживеа светската премиера – новиот адут на VW за...

Конечно е претставен првиот, целосно електричен автомобил од новата ера на Volkswagen ID.3. Овој автомобил беше свечено претставен на првиот ден од саемот во Франкфурт...

Opel Corsa-e – 12 минути полнење за 100 км

На штандот на Opel во Франкфурт може да се сретне електричната верзија на новата Corsa. Овој автомобил германскиот производител го подготвува да биде главниот...

Започна саемот за автомобили во Франкфурт

Денеска со отворање на вратите за медиумите започна 32-то издание на еден од најмасовниот саеми за автомобили, саемот во Франкфурт. Оваа година централно место заземаaт...

Ова е најдоброто од Ламборгини до сега

Ламборгини ја покажа својата најмоќна креација - Сијан. Супер-спортски автомобил кој има V12 мотор и револуционерни хибридни технологии, забрзува од 0 до 100 км...

Opel со мистериозен тизер како најава за саемот во Франкфурт

Opel е првиот производител кој ги најави автомобилите кои ќе бидат дел од нивниот штанд на саемот во Франкфурт следниот месец. Astra, Corsa, Grandland X...

BMW и Audi нема да учествуваат на саемот во Токио

Германските производители BMW и Audi нема да учествуваат на 46. саем за автомобили во Токио, Јапонија, потврдија од двете компании. Причината за неучеството е веќе...

BMW бара алтернатива за авто саемите

BMW ги следи стапките на Ford и веќе активно бара алтернативи за скапите авто саеми. Познато е дека последните години се повеќе и повеќе, автомобилските...

Pininfarina Battista на саемот во Торино

По саемската премиера која се одржа во март годинава во рамките на саемот во Женева, италијанската компанија Automobili Pininfarina го претстави моделот Battista и...

Ford и Volvo нема да настапат на саемот во Женева

Американскиот производител Ford и шведскиот Volvo ќе го пропуштат саемот за автомобили во Женева кој ќе се одржи во март годинава. Причината поради која Ford...

Citroen ќе го претстави C3 JCC+ на саемот во Париз

На последниот голем европски саем за автомобили оваа година кој ќе се одржи во Париз од 4. до 14. октомври, францускиот производител ќе ја...

Alfa Romeo, Jeep и Fiat нема да учествуваат на саемот во...

На неколку месеци пред стартот, саемот за автомобили во Париз е осуден на пропаст. Откако Nissan, Ford, Mazda, Lamborghini, Infinity, Opel и Volvo потврдија...

Топ 10 нови автомобили претставени на саемот во Пекинг (ВИДЕО)

Од 25 април па се до 4 мај во главниот град на Кина се одржува најголемиот саем за автомобили на азијско тло. Поради брзорастечкиот...

Пекинг 2018: Официјална премиера на Skoda Kamiq

  По специјалната премиера на новиот Touareg како и претходно најавените SUV модели чија целна група е пазарот во Кина, Skoda, објави дека од 2020...

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ