Москва 2016: Лада со нови модели во освојување на нови пазари

АвтоВаз, производителот на легендарната Лада на авто саемот во Москва презентираше нови седум модели. Овие модели кои се очекува да влезат во сериско производство...

Објавена рутата за Дакар 2017

И официјално е објавена рутата за релито Дакар 2017. За прв пат дел од трките од ова рели ќе се возат во Парагвај која...

Со БМВ X6-ки Медведев ги награди медалистите на Русија

Руските медалисти од Олимписките игри во Рио на свечен прием во Кремлин беа наградени со луксузни автомобили на БМЊ. Како што пренесува Интерфакс, премиерот...
video

Со 2400 КС, ова е најбрзиот камион на светот (ВИДЕО)

Шведскиот производител на автомобили и камиони Волво и дефинитивно го произведе најбрзиот камион на Светот. Со 2400 КС "Железниот витез" на Волво е најбрз...

Погледнете го најголемиот камион во Светот (ВИДЕО)

Најголемиот камион-кипер доаѓа од Белорусија. Камионот BelAZ-75710 произведен во фабриката на Белоруската Автомобилска Компанија е најголем во светот и може да носи до 450...

Ауди А3 лидер во премиум компактниот сегмент

Ауди А3 и натаму е лидер во однос на продажбата на "Стариот Континент". Според последните податоци за продажба во Европската Унија, Ауди А3 иако...

ОВА СЕ ЦЕНИТЕ ЗА НОВАТА ЏУЛИЈА

ФЦА денес официјално ги објави цените за новата Алфа Ромео Џулија. Така доколку сакате да ја имате новата Алфа во вашите гаражи тогаш ќе...

Погледнете како изгледа рекордерот за најбрз пит-стоп во Ф1 (ВИДЕО)

Оваа сезона Ф1 тимот на Вилијамс го држи рекордот за најбрз пит-стоп. За да ја задржат добрата форма тие непрестанато тренираат и сега ни...