Тојота со целосно нов Хилукс ќе цели кон врвот на Дакар 2017

Полесен, побрз, нов, вака Тојота го најави пик ап-от со кој ќе се натпреварува на релито Дакар 2017 година. Новиот Хилукс ќе тежи 1,100...

Во ноември официјалното претставување на првиот СУВ на Алфа Ромео

Алфа Ромео својот прв СУВ и официјално ќе го претстави на претстојниот саем во Лос Анџелес кој ќе се одржи од 15ти до 18ти...

Потврден датумот за авто саемот во Женева

87то издание на најпопуларниот саем за автомобили во Женева ќе се одржи во периодот од 9ти до 19ти март следната година. Оваа информација ја...

Шкода го презентираше Кодијак

Откако пред скоро една година беше објавено дека и Шкода ќе лансира СУВ модел и ќе го носи името Кодијак, сепак дури пред неколку...

Мазда Мијата vs Фиат 124 – Доби ли Мазда нож во грб?

Најочекуваните модели на Фиат и Мазда оваа година беа новата 124 и MX-5 попозната како Мијата. Нивниот дизајн долго време се криеше, па недостатокот...

Сеат Атека со пет ѕвезди на Еуро НКАП краш тестот (ВИДЕО)

Првиот СУВ на Сеат, Атека успешно го помина краш тестот на Еуро НКАП освојуваќи пет ѕвезди. Атека на тестот се покажа како автомобил со...

Алфа Ромео Џулија со најдобар скор на Еуро НКАП краш тестот (ВИДЕО)

Најновиот модел на Алфа Ромео, Џулија ги освои престижните пет звезди Euro NCAP  краш тестот благодарение на одличниот резултат од 98% за заштита на...

Москва 2016: Лада со нови модели во освојување на нови пазари

АвтоВаз, производителот на легендарната Лада на авто саемот во Москва презентираше нови седум модели. Овие модели кои се очекува да влезат во сериско производство...