Ники Лауда итно хоспитализиран

Легендата на F1 шампионатот, Ники Лауда е итно хоспитализиран во болницата во неговиот роден град Виена. Како што наведуваат австриските медиуми, Лауда е хоспитализиран поради...

Словенечки Tomos оди во стечај

Легендарниот југословенски производител на мопеди Tomos (Tovarna Motorjev Sežana) заминува во историјата. Како што пренесуваат словенечките медиуми, окружниот суд во Копер отвори стечајна постапка против...

BMW 3 Gran Turismo – моќен дизел, многу опрема и одлични перформанси

Тимот на АутоКлуб при посетата на Olympia Motors Outlet центарот во Скопје имаше можност да се запознае одблиску со BMW 3 Gran Turismo 320D од...

Југо: Од Крагујевац до Америка и 30 години подоцна

2 јули 1977 година датум кој на прв поглед ништо не значи, но датум зад кој се крие раѓањето на југословенската гордост - популарното...

Кларксон ги одбра најдобрите автомобили за 2018 година

Познатиот и доста популарен авто водител, Џереми Кларксон ги одбра петте најдобри автомобили за минатата година. Водејќи се од цената и спортските перформанси, Кларксон за...