Хонда ги претстави моторите за сезоната 2017 во МотоГП (ВИДЕО)

Хонда официјално ги претстави моторите за сезоната 2017 во МотоГП, чиј дизајн останува речиси непроменет во однос на својот претходник. Хонда имаа тежок старт на предсезонските...

Ова е најубавиот автомобил за 2016 (ВИДЕО)

За време на Меѓународниот автомобилски фестивал (Festival Automobile International), што се одржуваше во Hotel des Invalides во Париз, Renault Trezor беше избран за најубав...

Ако може да вози само еден автомобил до крајот на животот Хамилтон би го...

На официјалниот сајт на Формула 1 видовме интересно интервју со пилотот на Мерцедес Луис Хамилтон, во кое британецот беше изведен пред животни одлуки, слично...

Браун: “Алонсо е најдобриот пилот во Формула 1”

Двократниот светски шампион Фернандо Алонсо од Мекларен-Хонда е најдобар пилот во светот. Ова го изјави новиот извршен директор на британскиот тим Зак Браун, кој...

Сузуки ги претстави мотори за новата сезона во МотоГП (ВИДЕО)

На патеката “Сепанг”, каде што денес започна официјалниот прв предсезонски тест од кралската класа, Сузуки го претставија обновениот GSX-RR, со кои пилотите Андреа Јаноне...

Јамаха ги претстави моторите за новата сезона во МотоГП (ВИДЕО)

Јамаха беше првиот конструктор во МотоГП, кој ги покажа машините на своите пилоти – Валентино Роси и Маверик Виналес за претстојната 2017 сезона. На специјалната церемонија...

Опел ја покажа новата Инсигниа (ВИДЕО)

Опел ја покажа новата генерација на Инсигниа Гранд Спорт, со која нема потреба да се плашите да патувате по студот. Таа нуди целосни мерки...

48 години Range Rover (ВИДЕО)

Land Rover важи за автомобилска икона, а Range Rover е пионер во дизајнот, усовршувањето и иновациите од 1970 година наваму. Land Rover ја покажаа еволуцијата...

Нови детали за Алфа Ромео Стелвио: Почетната цена од 57 илјади евра

Конечно нови информации за Алфа Ромео Стелвио доаѓаат од Торино. Италијанскиот произведувач ја соопшти почетната цена за најновиот модел на Алфа Ромео и воедно...

Новата Јамаха XSR900 Abarth започна да се продава онлајн (ФОТО+ВИДЕО)

Новиот Јамаха XSR900 Abarth, започна да се продава онлајн во 17:00 часот по централно европско време на 17-ти јануари 2017 година, каде ќе се...