More

  ВЕСТИ

  Последни вести од автомобилската индустрија

  ТЕСТОВИ И СПОРЕДБИ

  Купете ги најпопуларните производи за вашиот автомобил преку специјализираната АутоКлуб веб-продавница

  Очекувано или не: Tonale со 5 ѕвезди најбезбеден модел на Alfa Romeo (ВИДЕО)

  Во низата краш тестови спроведени од страна на Euro NCAP место имаше и за моделот Tonale. Најновиот модел на италијанскиот производител Alfa Romeo освои максимални 5 од 5 ѕвездички остварувајќи повеќе од солидни перформанси во сите четири параметри. Не толку високи, како останатите директни конкуренти, во поглед на безбедноста на возрасните оствари скор од 83% додека во однос на безбедноста на децата 85% исто како и...

  ЛАЈФКЛУБ