More

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на неколку сектори во легендарната Застава, а потоа и заменик директор...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот СССР и неуспешните обиди за коемрцијализација на овие автомобили. Овие концептни автомобили значително ја менуваат перцепцијата за советските автомобили и тогашната автомобилска индустрија за која денес не асоцира само Lada. Целосната статија...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  Не е Босанец ако не сака Голф – зошто е тоа така?

  Не треба многу време да се вози по улиците во Босна и Херцеговина за...

  Дали Југо е навистина најлошиот автомобил во историјата?

  BBC во 2015 година и познатиот авто магазин Autotrader година подоцна го прогласуваат овој...

  Зошто Горбачов го погреба најубавиот советски автомобил?

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана популарниот автомобил Чајка и неговото згаснување. Чајка...

  Санкционирани се 225 непрописно паркирани возила на територија на Општина Центар

  ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција во текот на минатата недела санкционираа 225 непрописно паркирани возила кои...

  Што се крие зад знакот на Алфа Ромео?

  Невообичаен, привлечен и оригинален дизајн, такви епитети има знакот на Алфа Ромео најфамозниот италијански...

  Со “Мачкина канџа” против непрописно паркирање (ВИДЕО)

  На непрописното паркирање му се надѕира крајот. Иновативното решение "Мачкина канџа" е решение за...

  Вработените во Porsche ќе се опарат – ќе добијат одлични бонуси

  Со децении наназад пракса е германските производители на автомобили да исплаќаат годишни бонуси на...

  АУТОМИКС

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  Топ 10 факти кои не сте ги знаеле за Audi

    1. Karl Benz бил учител на основачот на Audi August Horch, основачот на Audi бил...

  Не е Босанец ако не сака Голф – зошто е тоа така?

  Не треба многу време да се вози по улиците во Босна и Херцеговина за...

  Дали Југо е навистина најлошиот автомобил во историјата?

  BBC во 2015 година и познатиот авто магазин Autotrader година подоцна го прогласуваат овој...

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Зошто Горбачов го погреба најубавиот советски автомобил?

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана популарниот автомобил Чајка и неговото згаснување. Чајка...

  Што се крие зад знакот на Алфа Ромео?

  Невообичаен, привлечен и оригинален дизајн, такви епитети има знакот на Алфа Ромео најфамозниот италијански...

  Со “Мачкина канџа” против непрописно паркирање (ВИДЕО)

  На непрописното паркирање му се надѕира крајот. Иновативното решение "Мачкина канџа" е решение за...

  JAWA – гордоста на Чешка

  Развојот на мотоциклите започнал кон крајот на XIX век, а значително напредувал на почетокот...

  Каков возач сте според хороскопскиот знак?

  Верувате ли во астрологија? Без разлика дали одговорот е позитивен или негативен, во продолжение...

  Ретро вест: Ford купува удел во поранешната фабрика на Daewoo во Романија

  Американскиот производител Ford преку официјално соопшти дека ќе плати 77.9 милиони евра за откуп...

  ГАРАЖА

  Изненадување или не – кинески автомобил најбезбеден на краш тестот (ВИДЕО)

  Додека сме во исчекување на првите краш тестови во новата година, Euro NCAP организацијата која е задолжена за спроведување на краш тестовите ги објави најдобрите односно најбезбедните автомобили во секоја од категориите. Изненадувачки речиси за сите, во категоријата на мали семејни автомобили за најбезбеден е...

  Зошто треба да користете детско седиште во автомобил?

  Републичкиот Совет за беззбедност во сообраќајот и патиштата објави статија преку која дава совети...

  Што означува VIN бројот на вашиот автомобил и зошто е важен?

  Како и луѓето така и сите возила имаат свој матичен број. За разлика од...

  Пресметајте колку данок треба да платите за увоз на половен автомобил

  Согласно последната измена на Законот за данок на моторни возила, кој започна да се...

  ТЕСТОВИ

  BMW M8 competition Gran Coupe на германскиот аутобан без рестрикции (ВИДЕО)

  Погледнете го ова видео на АутотопНЛ каде го тестираат овој германски ѕвер на германскиот аутобан без рестрикции и ја достигнуваат крајната брзина во легални...

  BMW M5 F90 со 1000коњски сили рецензија на високо брзини (ВИДЕО)

  Погледнете го видеото од оваа М5ка со 1000 коњски сили на германски не лимитиран...

  BMW М550i 2021 рецензија- погледнете зошто е подобро од М5 (ВИДЕО)

  Познатиот јутјубер Мат Вотсон од CarWow прави споредба на Bmw M550i(70 000 eur) vs...

  ЕКОМОБИЛНОСТ

  Електричен автомобил за 3 илјади евра плус ви го носат на домашна адреса (ВИДЕО)

  Купувањето електричен автомобил никогаш не било полесно. Се што ви е потребно е 3 илјади долари. Да, само 3 илјади долари и пристап до интернет. Еден YouTuber купил ваков автомобил преку кинескиот интернет сајт AliBaba и при тоа   видео рецензијата ја објавил на интернет. Во...

  Еве каде во Македонија има полначи за електрични автомобили

  Македонија не е во земјите со развиена инфраструктура за електрични автомобили. Тоа е така и поради тоа што во Македонија нема многу електрични автомобили,...

  КАМИОНИ

  Камионџиите се најголеми херои на денешницата – еве зошто!

  Коронавирусот, но и последните политички случувања максимално го искомпликуваа меѓународниот транспорт и логистика. Земајќи ја во предвид инфраструктурата, копнениот транспорт традиционално е најзастапен во...

  Кога Alfa Romeo би правеле камиони

  Alfa Romeo е авто производител основан во далечната 1910 година. Во својата богата историја...

  Провоцираше камионџија па следуваше казна (ВИДЕО)

  Треба да си интелигентно глуп за да го направиш истото што и еден возач...

  МОТОРИ

  Harley-Davidson ќе ја претстави својата нова линија

  По повод 120 години од постоењето на култниот американски бренд, на 18 јануари, Harley-Davidson ќе ја претстави својата нова линија на мотоцикли. Ова го...

  СПОРТКЛУБ

  Cadillac со желба да биде дел од Formula 1

  Во пресрет на новата сезона од најпопуларното авто-мото натпреварување, американските медиуми брифираа дека General...

  F1: Новата сезона започнува во март – вкупно 23 трки

  Нема одмор за организацискиот одбор на најпопуларното авто-мото натпреварување - Формула 1. Иако се'...

  F1: Откажана трката за големата награда на Австралија

  Светската автомобилска асоцијација FIA објави дека и дефинитивно е одложена трката за големата награда...

  Маркез останува во Honda до 2024 година

  27 годишниот Марк Маркез го продолжи договорот со тимот на Repsol Honda до 2024...