More
  HomeВестиОВА СЕ ЦЕНИТЕ ЗА НОВАТА ЏУЛИЈА

  ОВА СЕ ЦЕНИТЕ ЗА НОВАТА ЏУЛИЈА

  Објавено на

  ФЦА денес официјално ги објави цените за новата Алфа Ромео Џулија. Така доколку сакате да ја имате новата Алфа во вашите гаражи тогаш ќе треба да платите минимум 35,500 евра за 2,2 турбо дизел со 150 КС. Наспроти најевтината верзија, најскапата и најмоќната верзија на Џулија ќе ве чини 79 илјади евра, а ќе добиете V6 мотор со 510 КС. Во основната турбо дизел верзија, најскапиот модел е оној од 180 КС со 2,2 ТурбоДизел Мотор кој чини 44 500 евра.

  Во продолжение се прикажани комплетните цени за сите модели кои ќе може да се купат од 4 мај годинава.

  2.9 V6 Quadrifoglio: 79.000 euro
  2.2 Turbo Diesel 150 CV: 35.500 euro
  2.2 Turbo Diesel 150 CV Super: 38.000 euro
  2.2 Turbo Diesel 150 CV Business Launch Edition: 37.300 euro
  2.2 Turbo Diesel 150 CV aut.: 38.000 euro
  2.2 Turbo Diesel 150 CV aut. Super: 40.500 euro
  2.2 Turbo Diesel 150 CV aut. Business: 39.500 euro
  2.2 Turbo Diesel 180 CV Super: 40.500 euro
  2.2 Turbo Diesel 180 CV Business Sport: 42.500 euro
  2.2 Turbo Diesel 180 CV aut. Super: 43.000 euro
  2.2 Turbo Diesel 180 CV Business Sport Launch Edition: 44.500 euro

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...