More
  HomeВестиАлфа Ромео Џулија со најдобар скор на Еуро НКАП краш тестот (ВИДЕО)

  Алфа Ромео Џулија со најдобар скор на Еуро НКАП краш тестот (ВИДЕО)

  Објавено на

  Најновиот модел на Алфа Ромео, Џулија ги освои престижните пет звезди Euro NCAP  краш тестот благодарение на одличниот резултат од 98% за заштита на возрасни, што претставува највисок скор остварен во рамките на Еуро НКАП краш тестовите. Петте ѕвезди Џулија ги освои со скор од 98% во безбедност за возрасните, 81% во безбедност на децата патници како и 69% во безбедност за пешаците. Во однос на безбедносната асистенција, Алфа Ромео Џулија освои 60%.

  Со овој скор, Алфа Ромео Џулија е најдобро рангираниот автомобил во однос на безбедноста не само за 2016 година, туку и во однос на досегашната историја на овие тестови. Второ најдобро рангиран автомобил во однос на безбедноста е Фолксваген Тигуан.

  Во продолжение е и видеото од краш тестот на Алфа Ромео Џулија.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...