More
  HomeЛајфКлубСо БМВ X6-ки Медведев ги награди медалистите на Русија

  Со БМВ X6-ки Медведев ги награди медалистите на Русија

  Објавено на

  Руските медалисти од Олимписките игри во Рио на свечен прием во Кремлин беа наградени со луксузни автомобили на БМЊ. Како што пренесува Интерфакс, премиерот на Русија, Медведев покрај со по 4 милиони рубљи, ги наградил и со по еден автомобил БМВ и тоа X3, X4 и X6.

  Така, освојувачите на златен медал како награда добија по една X6-ка, освојувачите на сребрен медал добија БМВ X4 додека “бронзените” од Рио добија X3.

  Како што соопшти директорот на Олимпискиот Комитет на Русија, Александер Катушев, сите овие модели се целосно произведени во Русија

  На свечената церемонија во Кремлин, покрај тоа што беа предадени наградите, беше организирано и меѓусебно дружење, а сите спортисти и официјални лица неколку пати во своите говори ја потенцираа и неправдата нанесена од страна на ИОК (Интернационалниот Олимписки Комитет) во однос на казните изречени на атлетичарите на Русија поради наводен организиран допинг.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...