More
  HomeВестиШкода го презентираше Кодијак

  Шкода го презентираше Кодијак

  Објавено на

  Откако пред скоро една година беше објавено дека и Шкода ќе лансира СУВ модел и ќе го носи името Кодијак, сепак дури пред неколку денови беше претставен официјално овој модел на Шкода. Дизајнот со исклучок на предниот дел многу потсеќа на Ауди и во споредба со Сеат Атека, овој модел на Шкода е повеќе автономен.

  Цената на Шкода Кодијак ќе се движи околу 26 илјади евра, а се очекува да се појави во продажба во јануари следната година. Кодијак ќе биде директен конкурент на Хјундаи Санта Фе, Ленд Ровер Дискавери Спорт и Киа Соренто.

  Skoda Kodiaq - reveal event white show car

  Skoda Kodiaq - reveal event grey show car

  Skoda Kodiaq - reveal event white side

  Skoda Kodiaq reveal - Jozef Kaban

  Skoda Kodiaq reveal - grey

  Skoda Kodiaq SUV 2016 - white rear quarter

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...