More
  HomeВестиПотврден датумот за авто саемот во Женева

  Потврден датумот за авто саемот во Женева

  Објавено на

  87то издание на најпопуларниот саем за автомобили во Женева ќе се одржи во периодот од 9ти до 19ти март следната година. Оваа информација ја потврди организациониот одбор на овој престижен авто саем.

  Повеќе информации околу одржувањето на оваа манифестација ќе може да најдете на официјалната интернет страница www.gims.swiss/en.

  Инаку првиот интернационален саем за автомобили во новата година ќе се одржи во Детроит во периодот од 8 до 22 јануари.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...