More
  HomeВестиАвто СалониВо ноември официјалното претставување на првиот СУВ на Алфа Ромео

  Во ноември официјалното претставување на првиот СУВ на Алфа Ромео

  Објавено на

  Алфа Ромео својот прв СУВ и официјално ќе го претстави на претстојниот саем во Лос Анџелес кој ќе се одржи од 15ти до 18ти ноември годинава. Засега не се откриени многу детали околу карактеристиките на Стелвио, единствено се знае дека ќе се произведува во Касино и ќе биде достапен во две варијанти со V6 3,0 литарски дизел мотор со 275 КС и 2,9 литарски мотор произведен во соработка со Ферари.

  Во продолжение се прикажани најчесто споделуваните рендери за тоа како би можел првиот СУВ на Алфа Ромео да изгледа.

  Image result for alfa romeo stelvio

  Image result for alfa romeo stelvio

  Image result for alfa romeo stelvio

  Image result for alfa romeo stelvio

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...