More
  HomeСпортКлубF1На овие патеки ќе се вози следната сезона Формула 1

  На овие патеки ќе се вози следната сезона Формула 1

  Објавено на

  Објавен е конечниот список на патеки на кои ќе се вози следната сезона од Формула 1. По подолг период во 2017 година ќе отсуствува патеката на Монца како и патеките во Хокенхајм и Бахреин. Првично е постигнат договор за враќање на легендарната Имола, но останува истиот да се ратификува од надлежните институции.

  И оваа година најголем дел од трките ќе се возат во Европа, а возбудливи ќе бидат и они во трки на другите континенти.

  Во продолжение е комплетната листа на потврдени трки со напомена дека во наредниот период можно е да се додадат и други трки.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...