More
  HomeТестовиДругите тестирааCar Buyer ја тестираше Киа Ниро: Конкуренцијата има зошто да се плаши...

  Car Buyer ја тестираше Киа Ниро: Конкуренцијата има зошто да се плаши (ВИДЕО)

  Објавено на

  Ниро е најновиот модел на Киа. Овој автомобил кој спаѓа во сегментот на субкомпактни СУВ дебитираше како концепт на саемот во Франкфурт во 2013 година. Тенденцијата на зголемена продажба на автомобилите од овој сегмент придонесе да од оваа година Ниро влезе во производство. Засега Ниро е достапен само со 1,6 литарски бензински мотор во хибридна верзија. Почетната цена почнува од 21 илјади фунти во Велика Британија.
  Меѓу првите кој го тестираа овој модел на Киа беа токму CarBuyer од Велика Британија. Нивниот тест можете да го погледнете во продолжение.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...