More
  HomeСпортКлубF1Ботас останува во Вилијамс, а познат е и наследникот на Маса

  Ботас останува во Вилијамс, а познат е и наследникот на Маса

  Објавено на

  Финскиот пилот Валтер Ботас од Вилијамс ќе вози и следната година за овој тим. Ботас вози за Вилијамс во Формула 1 од 2013 година.

  Клубски пилот на Ботас, по пензионирањето на Фелипе Маса ќе биде дебитантот Ленс Строља, пренесува денеска “BBC”.

  Младиот канаѓанец, кој ќе наполни 18 години овој месец, оваа година ја освои титулата во Европската Формула 3 и учествуваше во тестирањата на автомобилите во Вилијамс.

  Image result for lance stroll williams

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...